”Azymut” na Szwecję

”Azymut” na Szwecję
Fot. Adminstrator

Już w najbliższą niedzielę, 2 maja, trzynastoosobowa grupa terapeutów i instruktorów z województwa warmińsko-mazurskiego oraz Obwodu Kaliningradzkiego wyjeżdża na wizytę studyjną oraz szkolenie z zakresu arteterapii do Szwecji.

Założeniem „Azymutu” jest podniesienie kompetencji kadry pracującej z osobami niepełnosprawnymi oraz realizującej zadania z zakresu integracji społecznej w instytucjach kultury, placówkach edukacyjnych i organizacjach pozarządowych z województwa warmińsko – mazurskiego, regionu Sztokholm (Szwecja) oraz Obwodu Kaliningradzkiego.

Uczestnikami są pracownicy działalności merytorycznej i artystycznej w instytucjach kultury, nauczyciele, pedagodzy, terapeuci. Projekt realizowany jest w formie szkoleń, warsztatów, i praktyk. Podczas wizyt studyjnych uczestnicy  zapoznają się z modelami i systemami pracy obowiązującymi w instytucjach i organizacjach w Polsce, Szwecji i Rosji .

Program pobytu w Sztokholmie obejmuje wizyty w placówkach i organizacjach pracujących z osobami niepełnosprawnymi oraz szkolenia:

– Komunikacja alternatywna/piktogram
– Ciało, Umysł i Dusza = Taniec, Wyobraźnia i Rytm
– Diagnoza potrzeb psychologicznych dzieci i młodzieży oraz dorosłych osób niepełnosprawnych
– Kompensacja potrzeb poprzez aktywność twórczą

Warsztaty:
– Taniec i muzyka Ekspresyjny Freestyle
– Drama/ teatr
– Warsztaty:„Odnajdywanie empatii” – warsztaty malarskie

Projekt „Azymut” realizuje Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu wspólnie z partnerami: Kaliningradzką  Regionalną Dziecięco-Młodzieżową Społeczną Organizacją  Inwalidów „Maria” (Rosja) oraz Gimnazjum Specjalnym – Enskede Gårds Gymnasium/ Lindeparken (Szwecja.

CSE „Światowid” otrzymało dofinansowanie z Funduszu Małych Grantów Transgranicznych i Międzyregionalnych – Wsparcie udzielone przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego w wysokości 29 040 EUR.
  Oprac. AŚ Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 5350

Print Friendly, PDF & Email