Anomalie - kiermasz MUZ

Anomalie - kiermasz MUZ
Fot. nadesłane

Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? wraz z Muzeum Archeologiczno – Historycznym organizują kiermasz rękodzieła elbląskich twórców. Całość odbędzie się w najbliższą sobotę 18 grudnia w godzinach 12:00 – 18:00. Wstęp wolny.

Szukajmy rzeczy niepowtarzalnych i jednocześnie wspierajmy lokalnych twórców – taka idea przyświeca organizatorom: Stowarzyszeniu Kulturalnemu Co Jest? oraz Muzeum Archeologiczno – Historycznemu w Elblągu.

Elbląscy artyści i rękodzielnicy przygotowali dużo pięknych i niepowtarzalnych, mniejszych i większych dzieł, wytworów, bibelotów, które idealnie sprawdzą się jako nowi towarzysze życia. Wytwarzane lokalnie, ręcznie a nie maszynowo, z pomysłem i pasją. To łączy wszystko, co znajdzie się w sobotę na stanowiskach wystawców.

Elbląscy artyści i rękodzielnicy proponują swoje unikatowe wyroby. Jedne miłe w dotyku, inne niesamowicie pachnące, kolejne ciepłe albo takie, że nie można wzroku oderwać.

Kiermasz odbędzie się w budynku Gimnazjum na Bulwarze Zygmunta Augusta 11 – wejście od ulicy Zamkowej.

Wystawcy, których wyroby, dzieła na pewno będzie można spotkać: Żuławianki – wianki, stroiki
Mikka Ceramics – ceramika, świece
Bogdan Kiliński – obrazy, obrazki
Mięta i spółka – mydła, świece, rękodzieło
Origo Art – artystycznie malowane ubrania
Pracownia – stroiki, flower boxy
Step.eq – koce, poduszki, plakaty, kartki
Gore77 – obrazki, przypinki, plakaty
WTZ Tacy Sami – rękodzieło
Plafro – patyki, kamyki, słowa
Pracownia MamyTaty – odzież i dodatki dla dzieci, poduszki dekoracyjne
Wool Wiches Workshop – wełna roślinnie barwiona, dzianiny

– Można przyjść zamienić kilka słów, dowiedzieć się co i jak, zerknąć, dotknąć, zakochać się i wrócić do domu pod rękę z nowym małym czymś, co będzie cieszyć. Dla dzieci, jeśli się pojawią, przygotujemy warsztaty z robienia np mydeł i ogólnie kreatywnego spędzania czasu – zachęcają organizatorzy.

Jednocześnie warto pamiętać, że podczas wydarzenia obowiązują wytyczne i obostrzenia związane z pandemią Covid-19. Uczestników prosi się o zakładanie maseczek.

Print Friendly, PDF & Email