„Albertiany” - trwa przyjmowanie zgłoszeń

„Albertiany” - trwa przyjmowanie zgłoszeń
Fot. mat. organizatora

Fundacja Anny Dymnej Mimo wszystko oraz Fundacja im. Brata Alberta, już po raz 21. zapraszają na Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertina”. Zgłoszenia przyjmowane są do 29 marca br.

Celem Festiwalu jest promowanie twórczości teatralno-muzycznej osób niepełnosprawnych, aktywizacja osób niepełnosprawnych w życiu publicznym, społecznym i kulturalnym oraz likwidowanie barier w życiu społecznym osób niepełnosprawnych.

Już drugi rok z rzędu organizatorzy muszą stawić czoła obostrzeniom związanych z pandemią. I jak zapowiadają organizatorzy, forma tegorocznej edycji festiwalu została dostosowana do sytuacji epidemiologicznej w taki sposób, aby umożliwić wzięcie w nim udziału wszystkim chętnym.

– W tym roku ponownie musimy zmierzyć się z trudnościami, jakie stawia przed nami pandemia. Nie powstrzyma nas to jednak od dzielenia się ciepłem i energią pochodzącymi z twórczości osób z niepełnosprawnościami – mówią organizatorzy.

W tym roku uczestnicy mają za zadanie zinterpretować temat przewodni wybrany przez Annę Dymną. Zespoły teatralne powinny stworzyć na jego podstawie kilkuminutową etiudę teatralną natomiast soliści wykonać nawiązujący do niego utwór. Czas trwania jednego nagrania – maks. 3-5 min. Przekroczenie maksymalnego  czasu nagrania dyskwalifikuje uczestnictwo  zespołu w konkursie. Ważne by pamiętać, że pracownicy, terapeuci  lub wolontariusze nie mogą brać udziału w  występie, wyjątek stanowi akompaniator dla zespołu teatralnego

– Zabawmy się w podróżników, odkrywców, którzy, „idąc przez życie”, potrafią zauważać piękne i ważne rzeczy, małe i duże – opisuje Anna Dymna. – Wszystko zależy od Waszej wyobraźni, spostrzegawczości, ciekawości świata i zdolności odkrywczych Jak to rozumieć?  Czytam słowa mędrców: „Mimo wszystkich cierpień i strat życie jest szczęściem.” Postarajmy się utrwalić na filmikach takie kruche chwile szczęścia. „Kochać życie jest sensem tego życia”  – to zdanie też jest podpowiedzią… Porozmawiajcie o tym, co najbardziej kochacie, kogo? Kiedy czujecie, że jesteście szczęśliwi i jest Wam dobrze? Zatrzymajcie na taśmie takie momenty.

Laureaci wybrani będą z podziałem na pięć regionów (do każdego należą od 3 do 4 województw – więcej informacji w załącznikach do regulaminu konkursu) a najlepsi wyłonieni zostaną na podstawie przeglądu materiałów konkursowych nagranych na płytach DVD lub dyskach przenośnych. Ponownie gala finałowa odbędzie się online.

Ogłoszenie wyników odbędzie się 11 kwietnia, z kolei gala finałowa – 17 maja.

Więcej informacji, formularze zgłoszeniowe oraz regulamin i załączniki znaleźć można TUTAJ

Print Friendly, PDF & Email