Zgłoś się na Ogólnopolskie Regaty Bez Barier

Zgłoś się na Ogólnopolskie Regaty Bez Barier
Fot. Adminstrator

127, 5 km wodnych dróg, dwa etapy i osiem dni zmagań o miano najlepszego zespołu. Tak się rysuje obraz Ogólnopolskich Regat Bez Barier organizowanych przez Fundację „Keja” w dniach 10 – 24 maja br. Zmagania niepełnosprawnych uczestników odbywać się będą na dwóch etapach, po wodach śródlądowych Pojezierza Ostródzko-Iławskiego oraz kanałem Ostródzko-Elbląskim aż na wody morskie Zalewu Wiślanego. Każdej ekipie jachtowej będzie przewodził doświadczony sternik. Udział w zawodach jest bezpłatny Zgłoszenia przyjmowane są do końca marca br. Liczba miejsc ograniczona.

Takie regaty to niecodzienna okazja do tego, by poznać najciekawsze miejsca na szlaku, poznania żeglugi jachtem , zdobyć doświadczenie w przeprawianiu się zabytkowymi pochylniami znajdującymi się na najdłuższym w Europie i jedynym tak ciekawym technicznie szlaku wodnym na świecie. Zakwaterowanie uczestników na jachtach kabinowych typu Janmor 25, Antila 24, Antila 27, Solina 800 lub o podobnym standardzie. Wszyscy zawodnicy będą objęci ubezpieczeniem NW.

Zawody regatowe będą odbywały się w klasie jachtów kabinowych i zostaną podzielone na 6 wyścigów w każdym etapie.

Organizatorzy regat mają nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje planów i uda się przeprowadzić wyścig na akwenach: Jezioro Ilińskie, Jezioro Drużno, Jezioro Ruda Woda, Jezioro Jeziorak, Zalew Wiślany.

Całość zostanie zorganizowana w dwóch terminach i etapach: pierwszym – 10.05.2012 r. – 17.05.2012 r. na trasie Iława – Jezioro Jeziorak – kanał Elbląski – Zalew Wiślany – Frombork – Krynica Morska oraz drugim: 17.05.2012 r. – 24.05.2012 r.  na trasie Krynica Morska – Frombork – Zalew Wiślany – Kanał Elbląski – Jezioro Jeziorak – Iława.

Oprócz regat, w ramach programu odbędą się także warsztaty żeglarskie poprowadzone przez wykwalifikowaną kadrę sędziów, sterników i instruktorów żeglarstwa. Ta sama kadra będzie również uczestniczyła w regatach, podczas których uczestnicy będą rywalizowali podzieleni na załogi 5-7 osobowe. Każda załoga będzie miała 1 wykwalifikowanego sternika, pod opieką, którego będzie walczyła o zwycięstwo w regatach. Każda załoga wspólnie, w segmencie kuchennym znajdującym się na jachcie, będzie przyrządzała posiłki (śniadania i kolacje). Z kolei obiady będą serwowane w restauracjach na trasie rejsów: Iława, Miłomłyn, Wilamowo, Elbląg, Frombork, Nowa Pasłęka, Kąty Rybackie, Krynica Morska.

Noclegi na jachtach, będą na cichych leśnych bindugach, w przystaniach, portach zgodnie z trasą regat. Miejsca postoju na nocleg wyposażone są w pełne zaplecze
sanitarne (WC i prysznice). Wszystkie jachty posiadają instalację elektryczną, silniki zaburtowe, instalację gazową z kuchenką – w pełni wyposażony kambuz, instalację wodną, roler foka oraz lazy jacki. Jachty posiadają aktualny przegląd techniczny oraz wymagane środki ratunkowe.

Udział w projekcie dla wszystkich uczestników jest bezpłatny.  W przypadkach uzasadnionych jest możliwość uczestnictwa przewodnika/opiekuna, który również nie ponosi kosztów udziału w projekcie. Uczestnicy muszą pokryć jedynie koszty dojazdu do Iławy w pierwszym etapie lub Krynicy Morskiej – w drugim etapie.

Ważnym jest jednak, ze w projekcie mogą wziąć udział wyłącznie osoby pełnoletnie i posiadające orzeczenie o niepełnosprawności. Każdy uczestnik projektu we własnym zakresie musi również zaopatrzyć się w: śpiwór, rękawiczki, ręczniki, polar, odzież nieprzemakalną, ciepły sweter, obuwie na miękkich podeszwach, czapkę z daszkiem, kostium kąpielowy, krem z filtrem UV, dres, mile widziany jest również sprzęt muzyczny: gitara, organki itp. Wszystkie rzeczy należy spakować w worek żeglarki lub plecak bez stelaża. Należy również posiadać dowód osobisty, dowód ubezpieczenia, upoważniający do korzystania z usług medycznych oraz kieszonkowe.

Uczestnicy projektu Ogólnopolskich Regat Bez Barier będą zakwaterowani na jachtach, które zostaną odpowiednio zaprowiantowane przez organizatora. Organizator zapewnia również ciepłe napoje (herbata i kawa), natomiast uczestnicy na trasie rejsu sami powinni zaopatrywać się w zimne napoje.

Szczegółowe informacje oraz wymagania i niezbędne dokumenty dla kandydatów do udziału w projekcie znajdują się na witrynie internetowej organizatora pod adresem www.fundacjakeja.org.pl w zakładce Ogólnopolskie Regaty Bez Barier.

Całą dokumentację dotyczącą rekrutacji organizatorzy proszą o przesyłanie drogą elektroniczną na adres: rekrutacja@fundacjakeja.org.pl

Ogólnopolskie Regaty Bez Barier organizowane są ramach projektu współfinansowanego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.  Oprac. RS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 7891

Print Friendly, PDF & Email