Zdrowie: Niewidoczna choroba kradnie życie

Zdrowie: Niewidoczna choroba kradnie życie

Już po raz 17 MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę organizuje „Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy”. Celem tegorocznej kampanii jest wskazanie, że choć objawów choroby nie widać na pierwszy rzut oka, mukowiscydoza jest przyczyną niepełnosprawności.

Fundacja MATIO od 20 lat walczy o poprawę jakości życia swoich podopiecznych, dostrzeżenie i zrozumienie ich niepełnosprawności przez społeczeństwo, a także upowszechnienie wiedzy o chorobie. Taki cel przyświeca każdemu z organizowanych od 17 lat „Ogólnopolskich Tygodni Mukowiscydozy”. Tegoroczna edycja, która upływa pod hasłem „NieWidaćPrawda”, rozpoczęła się 26 lutego i potrwa do 4 marca.

W tym czasie we wszystkich ośrodkach i poradniach leczenia mukowiscydozy możliwe będą konsultacje telefoniczne ze specjalistami w tej dziedzinie, jak również bezpłatne badania genetyczne. W wielu miastach w całej Polsce odbywać się będą akcje edukacyjne oraz charytatywne, które pozwolą zebrać środki na leczenie podopiecznych Fundacji MATIO (szczegółowe informacje na temat wydarzeń znaleźć można na stronie kampanii TUTAJ).

Jak podają organizatorzy „Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy”, statystycznie tygodniowo w Polsce rodzi się dwoje dzieci z tą nieuleczalną chorobą. W przeciągu roku chorzy przyjmują prawie 14 tys. tabletek, a koszt leczenia zbliża się do 100 tys. złotych.

Źródło i fot. mukowiscydoza.pl

  Oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17702 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.