Wybory: Razem z Tobą pyta – kandydaci odpowiadają

Wybory: Razem z Tobą pyta – kandydaci odpowiadają

Wybory samorządowe już 21 października. Tradycyjnie już poprosiliśmy wszystkich kandydatów ubiegających się o głosy elblążan w wyścigu o fotel prezydenta naszego miasta o odpowiedź na pytania dotyczące środowiska osób niepełnosprawnych.

– Dziękuję sztabom za udzielenie odpowiedzi na nasze pytania, bo różnie z tym bywało w poprzednich latach. W tym roku odpowiedzieli niemal wszyscy. Chcę wierzyć, że to jest spowodowane troską o najsłabszych mieszkańców naszego miasta – mówi Rafał Sułek, redaktor naczelny  Razem z Tobą.

Pytania wysłaliśmy do wszystkich kandydatów, odpowiedziało trzech: Jerzy Wilk, Witold Wróblewski i Michał Missan.

Nasze pytania dotyczyły m.in. przekazania budynków dla PSONI, sytuacji osób starszych i niepełnosprawnych w naszym mieście, Pełnomocnika Prezydenta ds. Osób Niepełnosprawnych, usług asystenckich oraz zatrudniania osób z niepełnosprawnościami.

Odpowiedzi poszczególnych kandydatów na nasze pytania pokazywać będziemy codziennie, publikując je przez najbliższe 4 dni (środa, czwartek, piątek, poniedziałek) o 16:30 na łamach RazemzToba.pl oraz profilu gazety na Facebook'u. Zachęcamy do czytania. Już jutro pierwsza odsłona, a w niej odpowiedzi na pytania:

– Od kilku lat PSONI ubiega się o udostępnienie obiektów, które umożliwią utworzenie kompleksowego systemu wsparcia dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.  Stowarzyszenie zaproponowało zagospodarowanie w tym celu powojskowych nieruchomości przy ul. Lotniczej, ale nie uzyskało na to zgody. Co Pana zdaniem jest najlepszym rozwiązaniem tej sytuacji i jakie widzi Pan w tej materii perspektywy na przyszłość?

– Czy widzi Pan możliwość zwiększenia  zatrudnienia osób niepełnosprawnych w instytucjach miejskich?

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18996