Wielkopolskie: Kolejne mobilne centra pobrań wymazów do testów na COVID-19

Wielkopolskie: Kolejne mobilne centra pobrań wymazów do testów na COVID-19
Fot. Joanna Śliwińska (Facebook)

W Rawiczu, Krotoszynie i Pleszewie zostaną uruchomione w tym tygodniu kolejne mobilne centra pobrań wymazów do testów na COVID-19 w regionie. Do tej pory w Wielkopolsce organizowane były już 41 razy.

We wtorek w Rawiczu, w środę w Krotoszynie i w czwartek w Pleszewie uruchomione zostaną w Wielkopolsce kolejne mobilne centra pobrań wymazów do testów COVID-19. Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk zachęca mieszkańców, którzy mają niepokojące objawy, do skorzystania z badań.

– Zapraszam mieszkańców południowej Wielkopolski, którzy czują pewien niepokój lub mają jakiekolwiek objawy, do rejestracji w wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej i umówienia pobrania wymazu – zaznaczył.

Dodał, że w sumie w Wielkopolsce mobilne centra drive-thru organizowane były do tej pory 41 razy. – To rekordowa liczba w skali kraju – podkreślił.

– Chciałbym ponownie gorąco podziękować za organizację drive-thru żołnierzom 12 Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej oraz pracownikom Państwowej Inspekcji Sanitarnej, dzięki którym mogliśmy przebadać dziesiątki tysięcy Wielkopolan. To olbrzymie wsparcie w walce z COVID-19 – powiedział wojewoda.

W Wielkopolsce zanotowano łącznie 6069 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego obecnie 1147 to tzw. przypadki aktywne. Na COVID-19 zmarło w regionie 230 osób. Wyzdrowiało 4692 chorych.

Anna Jowsa
Fot. Joanna Śliwińska (Facebook) / arch.
Print Friendly, PDF & Email