Twórcza terapia ze ”Zmysłowym Przebudzeniem”

Twórcza terapia ze ”Zmysłowym Przebudzeniem”

Miniony weekend upłynął niezwykle interesująco uczestnikom programu ”Twórcza Terapia”. Odwiedzili oni Ostródę i Toruń.

W piątek, 11 grudnia, elbląska grupa wzięła udział w Integracyjnym Wieczorze Teatralnym ”Zmysłowe Przebudzenie”, połączonym z siódmą rocznicą powstania grupy ”Zmysł”. Teatralne prezentacje w wykonaniu grup ”Zmysł” działającej przy Komendzie Hufca ZHP w Ostródzie oraz grupy ”Przebudzeni” z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Ostródzie przyciągnęły na ostródzki Zamek sympatyków obu grup, miłośników teatru oraz przedstawicieli władz miasta i zaproszonych gości.

– Dla nas był to niezwykły wieczór – mówi Teresa Miłoszewska z CSE ”Światowid”.

Ostródzkie grupy od lat aktywnie uczestniczą w Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych organizowanych przez CSE ”Światowid”.

Kolejny wyjazd w ramach programu ”Twórcza Terapia” miał miejsce w sobotę, 12 grudnia. Grupa młodzieży niepełnosprawnej, wolontariuszy i terapeutów odwiedziła magiczny Toruń. Wyjazdowe zajęcia z historii i kultury regionalnej odbyły się w Toruńskim Muzeum Okręgowym. W podziemiach Domu Mikołaja Kopernika odbyły się zajęcia pt. ”Świat toruńskiego piernika”, podczas których uczestnicy mieli okazję nie tylko poznać tradycje związane z wypiekiem toruńskiego smakołyku, ale także własnoręcznie wykonać pierniki. Zajęcia te były interaktywne, wszystkimi zmysłami doświadczyć można było rzemiosła cukierniczego.

Niektórzy mogli również sprawdzić się w sztuce snycerskiej. Zainteresowani tym rzemiosłem byli głównie mężczyźni. Elbląska grupa miała także spotkanie na toruńskim Rynku z Mikołajami kwestującymi w oryginalny sposób na Dom Dziecka i uzyskała Certyfikat Turysty.

Fot. Centrum Spotkań Europejskich ”Światowid”  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 4705

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.