Toruń: Codzienność tworząca historię

Toruń: Codzienność tworząca historię

To, co działo się 10, 20 czy 50 lat temu, może być źródłem inspiracji. Kierowany do mieszkańców Torunia projekt „Mikrohistorie” pozwoli odkurzyć dzieje i ukazać fascynujące losy zwykłych ludzi.

Mama opowiada o babci, która w trakcie wojny była lekarką. Ojciec wspomina młodzieńczą karierę muzyka. Wujek z ciotką mówią o początkach swojej cukierni, do której na najlepsze ciastka przychodzi większość mieszkańców miasteczka. Takie historie można poznać przy rodzinnym stole. Każdy ma swoją własną, pozornie zwykłą, ale łączącą ludzi i wyjątkową.

Codzienność tworzącą historię będzie można poznać za sprawą grupy inicjatywnej Migotka, działającej pod patronatem Fundacji Klamra. Spisane lub nagrane historie zwykłych–niezwykłych ludzi będą pojawiać się na blogu w ramach projektu „Mikrohistorie”. Konsultanci podpowiedzą uczestnikom, jak zbierać i opracowywać informacje.

Celem projektu jest zachęcenie rodzin do zacieśniania więzi poprzez wspólne odkrywania historii i wydobywanie informacji na temat codzienności. Zwieńczeniem „Mikrohistorii” będzie wernisaż zdjęć uczestników przedsięwzięcia.

  MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16369