Sport: Parawioślarze z medalami mistrzostw świata

Przez ostatnie dziesięć dni w bułgarskim Plovdiv trwały mistrzostwa świata w parawioślarstwie. Polskę reprezentowała kilkuosobowa grupa sportowców. Wioślarze do Polski przywieźli dwa krążki.

Brązowy medal parawioślarskich MŚ zdobyła Jolanta Majka (Start Szczecin). Po złoto sięgnęła Perle Bouge z Francji, a srebro wywalczyła Annika Van Der Meer z Holandii. Srebro dołożyła dwójka mieszana. Jolanta Pawlak i Michał Gadowski stanęli na drugim stopniu podium. Ich czas to jednocześnie nowy rekord Polski – 8:12,60. Michał Gadowski wystąpił też w finale jedynek mężczyzn, w którym to zajął 6 miejsce.

W Plovdiv nasz kraj reprezentowali także Patrycja Kapłon, Ewa Obłąk, Robert Niesyczyński (wszyscy UKS Salwator Kraków), Jarosław Kailing (Start Szczecin) oraz Magdalena Maxelon i Daniel Bojarek (LOTTO–Bydgostia Bydgoszcz).