Sport: Paraatleci z Berlina u Prezydenta RP

Sport: Paraatleci z Berlina u Prezydenta RP

Paraatleci z Berlina spotkali się w środę z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Niedawno przywieźli do polski worek medali z lekkoatletycznch mistrzostw europy w Berlinie. Prezydent podziękował lekkoatletom za przyjęcie zaproszenia i pogratulował znakomitego wyniku osiągniętego w Niemczech.

– Chylę czoło przed państwa hartem ducha i wspaniałymi wynikami – zwrócił się do sportowćów Andrzej Duda. – To niesamowity sukces. Jesteśmy Państwu ogromnie wdzięczni i z całego serca chciałem osobiście, razem z małżonką, pogratulować i podziękować, że zechcieliście państwo przyjąć zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego – powiedział Prezydent.

W swoim krótkim wystąpieniu podkreślił także, że poprzez swoje zangażowanie i cięzką pracę wykonywaną na treningach, sportowcy pokazują innym, że można osiągać sukcesy pomimo niepełnosprawności.

– To niezmierny zaszczyt, że możemy celebrować ten sukces, który odnieśli nasi zawodnicy w Berlinie w Pałacu Prezydenckim – mówił po wystąpieniu prezydenta Łukasz Szeliga, prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego – Wielu kolegów z innych komitetów podchodziło i pytało mnie jak my to robimy. Odpowiedź nie była prosta, bo jest wiele wątków, które decydują o tym, że Polska jest bardzo mocnym i ważnym państwem w świecie sportu paraolimpijskiego. To jest praca klubów, które na co dzień współpracują z naszymi zawodnikami, tam gdzie ta forma jest wykuwana, to świetna współpraca z Ministerwstwem Sportu i Turystyki, to wsparcie PFRON, to wsparcie samorządów, zaangażowanie biura Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego – dodał.

W imieniu sportowców głos zabrał Maciej Lepiato. – Cieszymy się, że sukcesy sportowców niepełnosprawnych są dostrzegane i doceniane w Polsce. Przed nami trudna i ciężka praca, aby za rok na mistrzostwach świata w Dubaju zaprezentować się równie dobrze – mówił w Pałacu Prezydenckim.

Sportowcy przekazali prezydentowi koszulkę z podpisami wszystkich uczestników ME, a ten przekazał sportowcom biało–czerwoną flagę.

Fot.: Krzysztof Sitkowski / KPRP

  MM Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18740