Sport: ”Oni w Ataku” z pierwszymi medalami w pływaniu

Sport: ”Oni w Ataku” z pierwszymi medalami w pływaniu

W sobotę 13 maja siedmioro zawodników Klubu Olimpiad Specjalnych ‘’Oni w Ataku’’, który działa przy IKS ‘’Atak‘’ w składzie: Anna Rybicka, Agnieszka Strąk, Adam Wiśniewski, Michał Warno, Michał Bryl, Mirosław Kostka i Marcin Liszcz, wzięło udział w VII Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych – Giżycko 2017.

Na pływalni MOSiR w Giżycku spotkało się 80 pływaków reprezentujących Kluby Olimpiad Specjalnych z całego województwa. W profesjonalnie zorganizowanych i przeprowadzonych zgodnie z Ceremoniałem Olimpiad Specjalnych zawodach nasi zawodnicy zdobyli 11 medali w konkurencjach indywidualnych w odpowiednich dla siebie grupach sprawnościowych: 2 złote, 5 srebrnych i 4 brązowe.

Męska część reprezentacji klubu z “Ataku” wystartowała także w sztafecie i zajęła III miejsce.

– Bardzo cieszymy się z wyników, ponieważ są to pierwsze zawody, w których niedawno powstała w naszym klubie sekcja pływania osób niepełnosprawnych intelektualnie wzięła udział. Zawodników do startu przygotowali trenerzy: Krzysztof Wojtaszek i Karol Krzykowski, opiekunem zawodników był Pan Marek Rybicki, dziękujemy serdecznie – podsumowuje Aneta Rękas – Woźny, dyrektor klubu. 

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15841 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.