Sport: Niepełnosprawni tańczą na wózkach – Europejskie Mistrzostwa 2018

Sport: Niepełnosprawni tańczą na wózkach – Europejskie Mistrzostwa 2018

Mistrzostwa Europy 2018 w tańcu na wózkach odbędą się 9 – 11 listopada w Łomiankach. Do zawodów zgłosiło się 110 niepełnosprawnych sportowców 16 różnych narodowości. To największe tego typu wydarzenie od czasu zeszłorocznych mistrzostw w Malle w Belgii – 167 tancerzy z 22 krajów zdobyło wówczas 18 medali.

Polskie Łomianki nie są obce World Para Dance, organizatorowi zawodów tanecznych dla osób z niepełnosprawnościami. Właśnie tutaj, dokładnie rok temu w maju, odbył się Polish Open, będący przedsmakiem prawdziwych mistrzostw. Z kolei w 2014 roku Łomianki gościły przedstawicieli 18 państw, łącznie 108 zawodników, którzy zmagali się w ówczesnych Mistrzostwach Europy.

Także w tym roku zdecydowano się na organizację Polish Open. Odbędzie się on już w czerwcu i da tancerzom możliwość sprawdzenia siebie oraz miejsca rywalizacji przed właściwymi mistrzostwami w listopadzie.

– Cieszymy się, że możemy powrócić na Łomianki i podziękować osobom z Lokalnego Komitetu Organizacyjnego za entuzjazm w organizowaniu zawodów. Wykonali oni świetną robotę i jestem przekonana, że listopadowe wydarzenie będzie spektakularne – powiedziała Camila Rodrigues, dyrektor World Para Dance.

Lokalnym organizatorem Europejskich Mistrzostw w tańcu na wózkach jest Stowarzyszenie Rehabilitacji i Tańca Integracyjnego Osób Niepełnosprawnych „Swing–Duet”.

Źródło: www.paralympic.org

  Oprac. Krzysztof Wójcik Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18081