Społeczeństwo: Tesco po raz kolejny wspiera lokalne aktywności

Społeczeństwo: Tesco po raz kolejny wspiera lokalne aktywności
Fot. Adminstrator

Program „Decydujesz, pomagamy” obejmuje całą Polskę. Dzięki niemu organizacje działające na rzecz lokalnych społeczności mogą uzyskać pomoc finansową na realizację różnych inicjatyw.

Trwa trzecia edycja programu „Decydujesz, pomagamy”, organizowanego przez Tesco Polska przy wsparciu Fundacji Tesco Dzieciom oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.  Organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne i nieformalne grupy (przy organizacji pozarządowej lub instytucji publicznej) działające na rzecz lokalnych społeczności mogą otrzymać dofinansowanie w łącznej kwocie 650 000 złotych. Na potrzeby programu mapę Polski podzielono na 125 mikroregionów. W każdym z nich jeden projekt ma szansę wygrać grant w wysokości 5 tysięcy złotych, dodatkowo komisja przyzna 5 wyróżnień dla wartościowych, wyróżniających się projektów, które nie zdobędą wystarczającej liczby głosów. Wśród obszarów, których powinny dotyczyć projekty, znajdują się działania na rzecz edukacji dzieci i młodzieży, ochrony i promocji zdrowego trybu życia oraz otoczenia (środowiska przyrodniczego lub przestrzeni publicznej).

Komisja wyłoni najlepsze projekty w mikroregionach; ich lista zostanie ogłoszona 29 września. Głosowanie, które w trzeciej edycji rozpocznie się 10 października, odbywa się w sklepach Tesco. Mieszkańcy miast za każde zakupy dostają specjalny żeton, który mogą włożyć do urny, oddając głos na wybraną inicjatywę. Mają czas do końca października. Listę zwycięzców poznamy w listopadzie tego roku. Na razie trwa przyjmowanie wniosków do projektu, które zakończy się 30 czerwca.

W poprzedniej edycji oddano 4 685 375 głosów na 700 zgłoszonych projektów. Granty w łącznej wysokości 750 00 złotych przyznano 145 zwycięzcom. Połowa projektów była poświęcona pomocy ludziom, 31% dotyczyło zdrowia i stylu życia, a 19% było związanych z troską o środowisko. Adresatami projektów były różne grupy, m.in. lokalne społeczności, rodziny, dzieci, osoby niepełnosprawne, seniorzy i osoby zagrożone wykluczeniem społecznym. Zgłaszano projekty bardzo różnorodne: pojawiały się pomysły na zagospodarowanie przestrzeni miejskiej, aktywizację osób niepełnosprawnych i starszych, warsztaty artystyczne i ruchowe, a także wiele, wiele innych.

Wszelkie informacje na temat programu i projektów walczących o dofinansowanie oraz poprzednich edycji można znaleźć TUTAJ.

 

Źródło:

https://pomagamy.tesco.pl/

  MSz Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15876 

Print Friendly, PDF & Email