Społeczeństwo: Tam, gdzie seniorzy czują się dobrze

Społeczeństwo: Tam, gdzie seniorzy czują się dobrze
Fot. Adminstrator

Miast, które chcą wyróżnić miejsca przyjazne osobom starszym, jest coraz więcej. Kraków przoduje w poszukiwaniu takich przestrzeni: mieszkańcy już po raz ósmy wybiorą kandydatów do certyfikatu poświadczającego otwartość na potrzeby seniorów.

Do starań o certyfikat „Miejsce przyjazne seniorom” mogą przystąpić urzędy, instytucje, firmy, organizacje, a także osoby fizyczne mogące zarekomendować wybraną przestrzeń (grupa musi składać się z przynajmniej 10 osób i posiadać zgodę dyrektora wybranego miejsca). Z akcji wyłączone są podmioty, które statutowo podejmują działania na rzecz osób starszych. Lista nie jest zamknięta: ważne jest to, by miejsce ubiegające się o certyfikat posiadało stale rozbudowywaną ofertę dla seniorów oraz miało architekturę dostosowaną do potrzeb osób starszych.

– Chcemy promować działające na terenie miasta Krakowa „miejsca przyjazne seniorom”: kawiarnie, sklepy, apteki, instytucje kulturalne, edukacyjne, rekreacyjne, medyczne, użyteczności publicznej i inne, w których osoby starsze czują się swobodnie, są godnie traktowane i obsługiwane, a których oferta odpowiada na potrzeby starszych mieszkańców poprzez dostosowanie swojej architektury oraz oferowanie produktów, usług i zniżek specjalnie skierowanych do tej grupy – wyjaśniają urzędnicy.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje na temat akcji znaleźć można na stronach dlaseniora.krakow.pl i rops.krakow.pl, a także w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Krakowie (ul. Piastowska 32). Zgłoszenia przyjmowane są do końca lipca.

Źródło: dlaseniora.krakow.pl

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18460 

Print Friendly, PDF & Email