Społeczeństwo: Pielgrzymka osób chorych i niepełnosprawnych do Lourdes

Społeczeństwo: Pielgrzymka osób chorych i niepełnosprawnych do Lourdes

I Ogólnopolską Pielgrzymkę osób chorych i niepełnosprawnych do Lourdes organizuje we wrześniu Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia. Wydarzenie odbędzie się z okazji 25–lecia Światowego Dnia Chorego. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 19–22 września.

Pielgrzymi zostaną podzieleni na cztery grupy, każda będzie miała swojego pilota, duszpasterza, lekarza i wolontariusza. Na miejscu swoją pomocą pątników będą wspierać także lokalni wolontariusze. W programie pielgrzymki do Lourdes zaplanowano m.in. zwiedzanie tamtejszych świątyń i miejsc związanych z życiem św. Bernadety, której w 1858 roku objawiła się Matka Boża.

Zaplanowano też kąpiel w basenach z wodą z cudownego źródełka oraz udział w procesjach: eucharystycznej odprawianej o godz. 17.00 oraz z procesji maryjnej ze świecami o 21.00. Każdego dnia pątnicy będą uczestniczyli w Mszy św. sprawowanej dla całej grupy. Podczas pobytu w Lourdes polscy pielgrzymi zamieszkają w Accueil Notre Dame, domu dla chorych pielgrzymów. To placówka w pełni dostosowana do potrzeb ludzi starszych i niepełnosprawnych. To właśnie tam podczas odwiedzin sanktuarium w 2004 r. nocował papież Jan Paweł II. "

Pielgrzymka realizowana jest przez Biuro Pielgrzymkowo–Turystyczne Ad Astra w Ornotowicach. Koszt uczestnictwa to 2090 zł plus 150 euro. W biurze można uzyskać można szczegółowe informacje nt. pielgrzymki: 607 856 463, 795 560 888, adastrakamila@interia.pl

  Oprac. AG Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15399 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.