Społeczeństwo: Niepełnosprawne kobiety modelkami

Społeczeństwo: Niepełnosprawne kobiety modelkami

„Monomoda – żurnal internetowy" to projekt, który pozwala kobietom z niepełnosprawnościami odkryć świat mody, sprawdzić się w roli modelek z prawdziwego zdarzenia, a także nauczyć się, jak podkreślić naturalne piękno i charakter.

– Z modą i stylem obcujemy każdego dnia, a jej różnorodność może stać się odzwierciedleniem tego jak się czujemy w danej sytuacji. Jak więc stworzyć własne zasady ubierania się dostosowane zarówno do naszej sylwetki, sytuacji czy odpowiedniej okazji z życia zawodowego, jak i towarzyskiego? Gdy chcemy czuć się swobodnie, a czasem pokazać pełnię elegancji i estetyki naszego wizerunku, w co powinniśmy ubrać się? – pyta Małgorzata Załecka, pomysłodawczyni projektu. – Poniekąd obcowanie z modą jest dyscypliną wymagającą sporo zaangażowania, ale robiona z pasją i przemyślaną strategią może odkryć w nas pokłady niezmierzonej kreatywności i wielu przyjemności. Nie ma lepszej inwestycji w budowanie pewności siebie jak świadomość o własnej atrakcyjności – zapewnia autorka innowacji.

Odpowiedni makijaż, ubrania dopasowane do sylwetki i stylu i rodzaju niepełnosprawności, udział w wyjątkowej sesji zdjęciowej, przebiegającej w swobodnej atmosferze – dzięki temu kobiety z różnego rodzaju niepełnosprawnościami mogą poczuć się jak modelki z okładek gazet. W ramach projektu uczestniczki mogą liczyć na porady stylistki, by na nowo, poprzez zmianę stylu, odkryć swoje piękno i budować pewność siebie.

Do udziału w innowacji zaproszone są kobiety, które chciałyby zmienić coś w swoim życiu – bez względu na miejsce zamieszkania czy doświadczenie w modelingu. Do projektu można zgłaszać się drogą internetową (monomodafashion@gmail.com) lub telefonicznie (790 577 411); zgłoszenie należy uzupełnić o wymiary, przykładowe zdjęcia oraz informacje o rodzaju niepełnosprawności i sposobie poruszania się.

– Jeżeli chcesz wziąć udział w nietuzinkowej i zaskakującej sesji zdjęciowej, jako Modelka – zgłoś się do nas. Jeżeli jesteś otwarta, nie boisz się nowych wyzwań i chcesz poznać ciekawe osobowości, zostań Modelką – zachęca twórczyni „Monomody".

Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu oraz na facebookowym profilu „Monomoda".

Źródło i fot. monomoda.org

  Oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 19111