Sledżyści walczą o krążek na Karowej

Sledżyści walczą o krążek na Karowej
Fot. Adminstrator

Powoli zbliża się do końca pierwszy dzień zmagań sledżystów na elbląskim lodowisku, gdzie trwa IX Międzynarodowy Turniej Hokeja na Sledżach. Poniżej prezentujemy zdjęcia z inauguracyjnego meczu między reprezentacją Polski a Austrii. Jeszcze dziś nasza reprezentacja zmierzy się z drużyną z Rosji. Zapraszamy na lodowisko by dopingować naszych chłopaków.

Przypominamy w elbląskim turnieju bierze udział osiem drużyn: Niemiec, Norwegii, Rosji, Szwecji, Słowacji, Austrii, Finlandii i oczywiście Polski.

Większość z ekip, która przyjechała do naszego miasta to ścisła europejska czołówka tego sportu. Norwegowie to srebrni medaliści z Igrzysk Paraolimpijskich w Salt Lake City w 2002 roku oraz Igrzysk w Turynie w 2006. Zdobyli także brąz na Paraolimpiadzie w Vancouver w 2010 roku. Szwedzi są brązowymi medalistami z Salt Lake City. Niemcy po zaciętym spotkaniu o trzecie miejsce przegrali ze Stanami Zjednoczonymi – zajmując ostatecznie 4 miejsce w Turynie. Rosjanie z kolei, to brązowi medaliści Mistrzostw Świata w 2013 roku oraz srebrni medaliści tegorocznych zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Soczi. Zapowiada się zatem bardzo wyrównana i emocjonalna walka o każdy punkt i końcowe zwycięstwo w turnieju.

Turniej potrwa do niedzieli. Dzisiejsze mecze kończą się o 19. A jutro kolejne spotkania już od godziny 9:00 a już od 11:00 rozpoczną się półfinały, które pozwolą wyłonić tych, którzy będą walczyć o miano najlepszego.

– Nasza drużyna jest w grupie z Rosją, Słowacją i Austrią, czyli teoretycznie mamy łatwiejszy początek turnieju i wierzymy, że jak dobrze zagramy, mamy spore szanse aby awansować do najlepszej czwórki mistrzostw. Jeśli udałoby się nam to, to będziemy bardzo zadowoleni. Szczególnie, że w turniej jest naprawdę dobrze obsadzony – mówi Tomasz Woźny, prezes IKS „Atak”.

Jak będzie tym razem będziemy mogli przekonać się już dziś wieczorem.  

  Rafsał Sułek Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 11929

Print Friendly, PDF & Email