Senior: Zdobądź e–kompetencje

Senior: Zdobądź e–kompetencje

Chcesz wiedzieć, jak umówić wizytę do lekarza przez internet, skutecznie robić zakupy bez wychodzenia z domu, bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej czy po prostu zostać w kontakcie z bliskimi, korzystając ze współczesnych środków komunikacji? Jeśli jesteś seniorem w wieku 65+, skorzystaj z bezpłatnych szkoleń, żeby zdobyć e–kompetencje.

Startują projekty w ramach konkursu e–senior 65+, których celem jest aktywizacja osób starszych w obszarze kompetencji cyfrowych. W 12 projektach realizowanych na terenie całego kraju z bezpłatnych szkoleń skorzysta ponad 30 tys. seniorów z 1050 gmin w Polsce.

Gdzie na szkolenie?

Fundacja Partycypacji Społecznej będzie realizować projekty w czterech województwach. W pomorskim będzie to „MEW@ (Media Education with Activity)”, w dolnośląskim „E–Senior. Program rozwoju kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa dolnośląskiego zagrożonych wykluczeniem cyfrowym z zastosowaniem działań szkoleniowych i animacyjnych w środowisku lokalnym”, w wielkopolskim „Cyfrowa Wielkopolska”, a w śląskim – „Śląska Akademia Senior@”.

W województwie kujawsko–pomorskim bezpłatne szkolenia komputerowe zorganizuje Fundacja Ekspert–Kujawy, w naszym województwie zajmie się tym Warmińsko–Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych. Edukacja bez barier – Fundacja na rzecz Rozwoju Edukacji w Polsce przeprowadzi zajęcia w województwie lubuskim ramach projektu „Obywatel cyfrowej przyszłości – wzrost aktywności obywatelskiej w obszarze kompetencji cyfrowych w woj. lubuskim”. E–seniorem w województwie małopolskim można zostać dzięki projektowi realizowanemu przez Fundację Instytut Myśli Innowacyjnej, a w zachodniopomorskim umożliwi to Fundacja IT.  Mieszkańcy województwa podkarpackiego mogą wziąć udział w projekcie Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA. O to, by osoby starsze mogły stać się Cyfrowymi Seniorami, w województwie podlaskim zadba Stowarzyszenie Europartner Akademicki Klub Integracji Europejskiej, a w świętokrzyskim – Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka.

https://www.youtube.com/watch?v=ncHhU5VUyRU&feature=youtu.be

Źródło: gov.pl/cyfryzacja/

 

  Oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17817