Senior: Uniwersytet Trzeciego Wieku kulturalnie i na wesoło

Senior: Uniwersytet Trzeciego Wieku kulturalnie i na wesoło

Już 25 kwietnia w CSE „Światowid” odbędzie się II Przegląd Twórczości Artystycznej Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach: teatr, kabaret oraz monodram.

Rolą Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest aktywizacja osób starszych. Dzięki inicjatywom o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, a nawet turystycznym seniorzy mogą z zaangażowaniem działać na rzecz lokalnej społeczności, jednocześnie dbając o rozwój osobisty. Spotkania w UTW są przede wszystkim sposobnością do aktywnego spędzania wolnego czasu, ale też nawiązywania nowych znajomości i doświadczania różnorodności świata.

Jedną z form aktywności seniorów jest działalność artystyczna. Poprzez kulturę można nie tylko pokazać innym swoją wizję rzeczywistości, ale i „wyrazić siebie”. Podczas II Przegląd Twórczości Artystycznej UTW kreatywnością wykażą się grupy z całego województwa warmińsko–mazurskiego.

Zmagania z różnymi formami ekspresji artystycznej odbędą się w trzech kategoriach: teatr, kabaret oraz monodram. Najmniejszą popularnością cieszy się ostatni gatunek. W tej kategorii wystąpią dwie grupy, działające przy UTW w Morągu i Nowym Mieście Lubawskim.

Rywalizacja konkursowa rozpocznie się w kategorii teatr. W artystyczne szranki stanie sześć grup z Olsztyna, Braniewa, Ostródy i Iławy. Na deskach teatru będzie można obejrzeć takie przedstawienia jak m.in. „Parodia… małżeńska” (Zespół Literacko–Kabaretowy RETRO), „Córy Księcia Mantuańskiego” (Grupa Teatralna „Bhavo”) i „Kraina wiecznej szczęśliwości” (grupa „Teatr pomyłek”).

Największym zainteresowaniem cieszy się kabaret. W tej kategorii swoje umiejętności zaprezentuje 7 grup artystycznych. Zmagania kabaretowe rozpocznie przedstawienie „W Sanatorium” elbląskiej grupy „Ale Babki”. W konkursie wezmą udział seniorzy m.in. z Malborka, Nidzicy, Węgorzewa i Giżycka. Rywalizacja w tej kategorii zakończy się kobiecym akcentem – jako ostatnie na scenie pojawią „Babki z klasą” z wydmińskiego UTW z przedstawieniem „Nam też od życia coś się należy”.

Wejściówki na wydarzenie można odebrać w biurze organizatora, czyli Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu. Współorganizatorem imprezy jest „CSE Światowid”

  MSz Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15733