Region: Wystawa prac „biało–czerwone sztandary”

Region: Wystawa prac „biało–czerwone sztandary”

Młodzieżowy Dom Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zapraszają na wystawę prac patriotycznych malowanych na tkaninach.

Już po raz piąty w lidzbarskim MDK–u zostanie zorganizowana wystawa prezentująca prace wykonane przez uczestników zajęć plastycznych Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

– Będą to płócienne obrazy wykonanie w technice batiku malowanie woskiem na tkaninach – sztandary inspirowane wydarzeniami  historycznymi u progu odrodzonego państwa polskiego i jubileuszu odzyskania Niepodległości – mówi Ewa Bednarska–Siwilewicz, instruktorka plastyki w CSE "Światowid". – Każda z prac jest indywidualną interpretacją symboliki patriotycznej i odrębnym ujęciem tematyki.

Wystawa dostępna będzie od 1 do 31 sierpnia 2018 r. w "Galerii w oknie" w Młodzieżowym Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim. 

  CSE ”Światowid” Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18470