Poznań: ”Spotkania Na Tak”

Poznań: ”Spotkania Na Tak”

2–3 grudnia w Poznaniu odbędzie się IV Konferencja z cyklu „Spotkania Na Tak” pod nazwą „Porozumiewam się więc jestem”. Poruszane aspekty dotyczyć będą komunikacji osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jej program został tak zaprojektowany, by szerokie grupy osób z niepełnosprawnościami, ich rodzin i pracujących z nimi specjalistów oraz wolontariuszy mogły zaczerpnąć wiedzy i refleksji związanej z porozumiewaniem się.

Pierwszego dnia konferencji spotkamy się ze specjalistami z USA, Niemiec i Polski. Zaprezentują oni nam różne podejścia do porozumiewania się dzieci, młodzieży i osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną. Prelekcje poświęcone będą zarówno osobom z głęboką, złożoną niepełnosprawnością, jak i osobom z lżejszymi problemami intelektualnymi i rozwojowymi. Będą również specjaliści pracujący z osobami porozumiewającymi się w niekonwencjonalny sposób oraz self–adwokatów, czyli osoby z niepełnosprawnością intelektualną, które dzięki wysokim umiejętnościom komunikacyjnym samodzielnie występują w imieniu swojego środowiska.

Drugi dzień konferencji tradycyjnie poświęcony zostanie bezpośrednim spotkaniom małych grup warsztatowych z praktykami. Wśród nich znajdą się specjaliści pracujący zróżnicowanymi metodami wspomagającymi komunikację i porozumiewanie się.

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa technologii wspomagających komunikację z całej Europy. Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia konferencji wszystkie zagraniczne wystąpienia będą tłumaczone na język polski. Wystawcom zagranicznym towarzyszyć będzie tłumacz.

Źródło i fot: http://www.natak.pl

  Oprac. AK Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 14413

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.