Olsztyn: Inicjatywy społeczne poszukiwane

Olsztyn: Inicjatywy społeczne poszukiwane

Mieszkańcy mogą sięgnąć po pieniądze na inicjatywy poprawiające życie w lokalnym otoczeniu. Ruszyła IV edycja programu grantowego Tesco. 

Lokalne organizacje społeczne i aktywni mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły na inicjatywy poprawiające życie w ich lokalnym otoczeniu. Projekty mogą dotyczyć edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które zaangażowani mieszkańcy chcieliby zwrócić uwagę. Nabór wniosków trwa do 30 marca. Pomysły można zgłaszać za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie: https://pomagamy.tesco.pl/

Zgłoszone projekty przejdą weryfikację komisji grantowej, a wybrane inicjatywy zostaną poddane głosowaniu klientów Tesco. W tej edycji w każdym z mikroregionów grant otrzymają trzy organizacje społeczne (nie jak dotychczas jedna). 

Do tej pory do organizacji społecznych w województwie warmińsko–mazurskim trafiły granty o łącznej puli 80 tys. zł. Zaangażowani mieszkańcy zrealizowali 16 projektów, wpływających na modernizację lokalnego otoczenia. 

  olsztyn.eu Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17649 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.