Odświeżone Kino Światowid

Odświeżone Kino Światowid
Fot. Adminstrator

Kino „Światowid” zamontowało nową reklamę świetlną. Na budynku pojawił się neon. Nowe jest także logo elbląskiego kina i kolorystyka. Tyle na zewnątrz.

Wewnątrz zaś zamontowano nowy ekran i procesor dźwiękowy, dzięki którym zwiększyła się jakość dźwięku i obrazu. Odmalowany został również dolny hol i wyremontowane toalety.

– Wszystko to ma sprawić, żeby nasi widzowie byli zadowoleni i chętnie korzystali z naszej oferty -mówi Natalia Klonowska z kina Światowid.

Przyjazne wnętrze i odświeżony wizerunek to jednak nie wszystko – ważna jest przecież owa oferta. Jak zauważa Natalia Klonowska, dystrybutorzy coraz chętniej wypożyczają dla kina kopie filmów premierowych lub „świeżo” po premierze.

– Nie znaczy to jednak, że będziemy prezentować tylko komercyjne produkcje, ponieważ nastawiamy się na promowanie polskiego kina, czego przykładem może być realizowany właśnie projekt „Filmowa Polska” – dodaje Natalia Klonowska. Na stałe współpracujemy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej oraz składamy projekty do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kino „Światowid” jest w Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych i w Europa Cinemas, a działający tu Dyskusyjny Klub Filmowy współfinansuje PISF. Również „od kuchni” kino Światowid ulec ma modernizacji unowocześniona ma została kabina projekcyjna dużego kina, w której planowane jest przeprowadzanie szkoleń dla operatorów.
  Oprac. AŚ Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 3516

Print Friendly, PDF & Email