Niedziela z książką: Nina Majewska–Brown ”Grzech”

Niedziela z książką: Nina Majewska–Brown ”Grzech”

W tej powieści nie jest wcale najważniejsza tajemnica głównej bohaterki, ani odpowiedź na pytanie, kto zabił. 

Ola przyjeżdża z nastoletnią córką do małej wsi nad jeziorem. Nie są to zwykłe wakacje, bohaterka bowiem ma nadzieję rozwiązać tajemnicę sprzed lat, jednocześnie odzyskać spokój i bliską osobę. Już na samym początku okazuje się, że nie będzie to łatwy pobyt, w niepozornej wsi mają miejsce akty wandalizmu, a potem dochodzi nawet do porwania i morderstwa. Ola i jej córka również znajdą się w niebezpieczeństwie.

W tej powieści nie jest wcale najważniejsza tajemnica głównej bohaterki, ani odpowiedź na pytanie, kto zabił. To warstwa obyczajowa przykuwa uwagę czytelnika, a głównie marzenia i frustracje młodych kobiet mieszkających we wsiach, z dala od dużych metropolii. Na uwagę zasługują też barwnie i wiarygodnie nakreślone sylwetki tworzące małą społeczność, którym autorka nie pożałowała rysu groteskowego.

Audiobook: Nina Majewska–Brown, "Grzech", Dom Wydawniczy Rebis, 2017, czyta Magdalena Schejbal, czas nagrania 9 godz. 35 min.

  Agnieszka Pietrzyk Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17227 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.