Międzynarodowe Spotkania Artystyczne już za miesiąc

Międzynarodowe Spotkania Artystyczne już za miesiąc

Szeroko pojęta integracja i przełamywanie barier społecznych – cztery dni pełne niezwykłych wrażeń. W dniach 17-20 listopada odbędą się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, piąte już, Międzynarodowe Spotkania Artystyczne.

Jak zwykle, Międzynarodowe Spotkania Artystyczne to wydarzenie szczególne, zarówno dla organizatorów, jak i uczestników. W ramach MSA realizowane są: koncerty, spektakle teatralne, warsztaty artystyczne, pokazy filmowe, spotkania integracyjne, konferencyjne, wystawy plastyczne i fotograficzne. Międzynarodowe Spotkania Artystyczne to również szczególna okazja do promowania kultury polskiej.

– Staramy się prezentować interesujące spektakle i koncerty w wykonaniu polskich artystów – mówi Teresa Miłoszewska, organizator MSA. – Jednak to również możliwość przeglądu i promocji ciekawych wydarzeń teatralnych, muzycznych i plastycznych głównie z państw Europy Środkowej i Wschodniej.

Założeniem organizatorów Spotkań jest szeroko pojęta integracja i przełamywanie barier społecznych, m.in. poprzez włączenie w nie osób niepełnosprawnych. Cele te realizują dzięki promowaniu artystycznych osiągnięć osób niepełnosprawnych oraz włączeniu osób niepełnosprawnych w aktywne współuczestnictwo w tych działaniach.

– Niepełnosprawni uczestniczą w Spotkaniach bez taryfy ulgowej, na równi z osobami sprawnymi – dodaje Teresa Miłoszewska. – Formuła działań w ramach tego projektu umożliwia uczestnikom integrację, wymianę doświadczeń w zakresie pracy artystycznej oraz nawiązywanie kontaktów.

W tegorocznej edycji MSA udział wezmą artyści z dziedzin: teatru, fotografii, muzyki, tańca, plastyki, m.in. ze Szwecji, Litwy, Finlandii, Rosji, Niemiec, Ukrainy, Polski – ok. 200 osób. Na V MSA usłyszymy Grażynę Auguścik, polską wokalistkę mieszkającą i tworzącą od ponad 20 lat w USA i znakomitego brazylijskiego gitarzysty Paulinho Garcii. Odbędzie się również akustyczny koncert Marka Piekarczyka z zespołem oraz koncert w wykonaniu Orkiestry Vita Activa.

Organizatorzy: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art”.

Realizacja imprezy z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Partnerem imprezy jest Grupa Lotos S.A.  Edyta Jasiukiewicz Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 7494

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.