Lotos-Jantar czwarty na świecie

Lotos-Jantar czwarty na świecie

W sobotę 28 listopada 2009 roku elbląska formacja ”LOTOS-Jantar” reprezentowała Polskę podczas Mistrzostw Świata Formacji Standardowych, które odbyły się na sali Ludwigsburg Arena w Ludwigsburgu w Niemczech.

W Mistrzostwach wystartowało 18 formacji, do półfinału zakwalifikowały się dwa polskie zespoły, a do finału weszła formacja ”Lotos-Jantar”, która pokazała program ”Mamma Mia!” do muzyki zespołu ABBA.

Gala i runda półfinałowa rozpoczęła się około godz. 19:00, zaś ok. 22:00 – finał. Niestety, i tym razem – podobnie jak podczas niedawnych Mistrzostw Europy – elblążanom zabrakło bardzo niewiele – jednego punktu, do trzeciego miejsca.

Wynik MŚ jest więc powtórzeniem decyzji sędziów z ME. A o tytule mistrzowskim decydowało siedmiu sędziów, którym przewodniczył Pan Heinz Spaeker – Dyrektor Sportu IDSF. Klaus Koppen z Niemiec, Anguelina Degtiarenko z Rosji, Ludwig Wieshofer z Austrii, Johnny Olesen z Norwegii, Boris Popov z Białorusi, Jan Geerts z Belgii i Arkadiusz Pavlovic z Polski przyznali następujące miejsca:

1. Ludwigsburg – Niemcy
2. Vera Tiumen – Rosja
3. Braunschweiger – Niemcy
4. Lotos – Jantar – Polska

Miejmy nadzieję, że przyszłoroczne MŚ, które odbędą się w Elblągu, a na których elbląska formacja zaprezentuje nowy układ przyniosą szczęście naszym tancerzom.

Fot. Ireneusz Rupniewski  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 4605