Kultura: Wyrażą siebie poprzez sztukę

Kultura: Wyrażą siebie poprzez sztukę

Warsztaty malarskie, fotograficzne, filmowe, teatralne, muzyczne, a poza nimi sztuka zakorzeniona w codzienności – ile form wyrazu, tyle sposobów ekspresji. Zbliżają się XV Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty Artystyczne Łazy 2017.

Osoby wrażliwe na piękno i kochające kulturę spotkają się, by wspólnie tworzyć, dzielić się doświadczeniami i prezentować efekty artystycznej pracy. Tegoroczna edycja Ogólnopolskich Integracyjnych Warsztatów Artystycznych odbędzie się w dniach 13–15 września pod hasłem „Daj tyle ile możesz, weź tyle ile potrzebujesz…”. Wydarzenie już od 15 lat jest okazją do prezentowania twórczości osób niepełnosprawnych, integracji z pełnosprawnymi uczestnikami oraz kreatywnego wyrażania siebie poprzez sztukę, która może przybierać nadzwyczajne formy.

Każdy z uczestników jest inny, ma własne aspiracje, marzenia, doświadczenia i styl, dlatego organizatorzy zadbali o różnorodność. Oprócz tradycyjnych form wyrazu, takich jak malarstwo, rękodzieło, teatr czy film, zaplanowano warsztaty, w których na pierwszy plan wysuwa się użytkowość sztuki. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w zajęciach wikliniarskich i florystycznych, tworzenia biżuterii, wizażu i fryzjerstwa i wielu, wielu innych.

Mnogość   form wyrazu daje uczestnikom możliwość wybrania odpowiednich dróg, które mogą przecinać się podczas integracji. Udział w warsztatach w nadmorskiej miejscowości to sposobność do ciekawego spędzania wolnego czasu, ale też rozszerzania horyzontów poprzez wymianę doświadczeń i wrażeń. Przestrzenią do prezentacji osiągnięć i dyskusji będą cztery namioty tematyczne z interaktywnymi wystawami.

W wydarzeniu organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Koszalinie ze współpracy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych weźmie udział około pięciuset gości. Nieprofesjonalni twórcy oraz uznani artyści przyjadą z różnych zakątków Polski, by udowodnić, że sztuka nie ma barier.

O szczegółach XV Ogólnopolskich Integracyjnych Warsztatów Artystycznych można przeczytać TUTAJ

Na zdjęciu: uczestnicy ubiegłorocznej edycji Warsztatów

  MSz Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16269