Kultura: Poezja seniorów w muzycznej oprawie

Kultura: Poezja seniorów w muzycznej oprawie

Gdańscy seniorzy, którym nieobca jest poezja, mają szansę na wyjątkową promocję swojej twórczości. Trójmiejscy artyści skomponują muzykę do 8 wierszy, które zwyciężą w Gdańskim Konkursie Poetyckim, a następnie zaprezentują je szerszej publiczności na scenie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej podczas koncertu „Benefis dojrzałości”.

– Benefis to autorski pomysł wynikający z naszej pracy, czy może raczej z przyjaźni z seniorami i z inspiracji ich potencjałem twórczym, nie tylko w zakresie poezji. Chcieliśmy przygotować dla nich wydarzenie, które nie będzie byle jakie, bo dla seniorów i dzieci przygotowuje się imprezy zawsze jakby trochę „mniej profesjonalnie”. Benefis to wydarzenie, które sprawić ma, że te osiem osób, autorów wybranych wierszy, poczuje się o klasę wyżej – podkreśla Jarosław Polański, współorganizator wydarzenia.

W ubiegłorocznej edycji do konkursu przystąpiło 37 seniorów, a „Benefis dojrzałości” zgromadził w Teatrze Wybrzeże prawie 400 widzów. W tym roku międzypokoleniowe wydarzenie przygotowane będzie dla blisko 800 odbiorców, szczególnie dla widzów z uniwersytetów III wieku, stowarzyszeń i klubów seniora.

Więcej szczegółów na temat międzypokoleniowego wydarzenia oraz wymogów, jakie muszą spełniać nadesłane utwory, można znaleźć na stronie benefisdojrzalosci.pl. Przypominamy, że zgłoszenia można nadsyłać do 30 marca.

https://www.youtube.com/watch?v=kCS1u8CMeKI

Źródło: gdansk.pl

Fot. materiały prasowe/gdansk.pl

  Oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17799