Kultura: Niepełnosprawność na kinowym ekranie

Kultura: Niepełnosprawność na kinowym ekranie
Fot. Adminstrator

Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja” odbędzie się po raz piętnasty. Przez ponad dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji Małe Festiwale Ty i Ja w kilkunastu miejscowościach, w tym również w Elblągu. 

Twórcy festiwalu pragną animować przez sztukę: przede wszystkim filmową, choć w programie festiwalu swoje miejsce mają też inne jej dziedziny: muzyka, teatr, fotografia, plastyka, a w ostatnich latach też performance i happening. Prezentują artystów niepełnosprawnych, ich dokonania, sukcesy i talenty. Choć myśl przewodnia Festiwalu zmienia się każdego roku, wciąż aktualna i świeża pozostaje jego główna idea: działanie na rzecz integracji środowisk osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem, a więc działanie na rzecz humanizmu w najgłębszym tego słowa znaczeniu.

Program projekcji w Elblągu:

5.09 godz. 18:00 
"Janka", reż. Adela Kaczmarek, Polska 2018, 52 min
"Podróż do cudotwórcy”, reż. Lisa Vipola, Fabian Wigren, Dania 2018, 65 min

6.09 godz. 18:00 
"Wszechwidzący”, reż. Nuri Cihan Özdogan, Turcja 2017, 17 min
“W czyimś łóżku”, reż. Jonay Garcia, Hiszpania 2018, 15 min
"The Unlimited House of Krip, reż. Garry Robson, Jane Farley, Wielka Brytania 2018, 28 min
„Niebo bez gwiazd”, reż. Katarzyna Dąbkowska-Kułacz, Polska 2018, 52 min

 Wszystkie projekcje będą odbywać się na Scenie na Piętrze (II piętro). Wstęp wolny.

  Adam Krawczuk Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18704 

Print Friendly, PDF & Email