Kalendarze Adwentowe w wielu odsłonach

Kalendarze Adwentowe w wielu odsłonach

Już po raz trzeci w Instytucie Pedagogiczno–Językowym PWSZ Elbląg odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy kalendarz adwentowy. I tym razem organizatorzy nie kryli podziwu z kreatywności uczniów, którzy w tym roku zrobili kalendarze m.in. w kształcie choinki, Mikołaja czy boiska do piłki nożnej a nawet ptasiej dziupli.

W sumie na konkurs organizowany przez Gimnazjum nr 2 przy współpracy z PWSZ Elbląg, Stowarzyszenie Ludności Pochodzenia Niemieckiego Ziemi Elbląskiej oraz Zespół Szkół w Młynarach wpłynęło 65. kalendarzy adwentowych z czternastu placówek oświatowych z Elbląga i okolic.

– Podobnie jak w ubiegłych latach jesteśmy bardzo zaskoczeni ilością prac oraz sposobem ich wykonania. Inwencja twórcza niektórych uczniów jest wręcz niesamowita – mówili organizatorzy w rozmowie z nami.

Każdy, kto przyszedł dziś po godzinie 14:00 do PWSZ mógł obejrzeć wszystkie prace jakie zostały zgłoszone na konkurs, wysłuchać występu uczniów Gimnazjum nr 2, którzy zaśpiewali kolędy zarówno po polsku jak i niemiecku. Tradycyjnie nie zabrakło również krótkiej scenki teatralnej związanej ze świętami przygotowanej również przez uczniów Gimnazjum nr 2.

Wyniki konkursu

Spośród wszystkich prac jury, w skład którego weszli: Aleksandra Cnota, Angelika Kiełkowska, Nikol Kosalka, Diana Młotkowska, Monika Myszka, Ewelina Pietruszyńska, Agata Świtalska, Katarzyna Woscholska oraz honorowego członka – pani Róży Kańkowskiej – przewodniczącej Stowarzyszenia Ludności Pochodzenia Niemieckiego Ziemi Elbląskiej przyznało w poszczególnych kategoriach nagrody i wyróżnienia.

Zwycięzcy tegorocznego konkursu na najładniejszy Kalendarz Adwentowy:

Kategoria – szkoły podstawowe

I miejsce

Kornelia Ryś

II miejsce

Sandra Smolska

III miejsce

Ida Nisiewicz i Maja Październik

Wyróżnienie

Agata Konopelska

Kategoria – gimnazjum

I miejsce

Marlena Wójcik

Natalia Kawa i Kamila Jemielita

Sandra Szulecka

II miejsce

Aneta Cukarolli

Aleksandra Szwarc

III miejsce

Agata Kartuszyńska

Oliwia Gajewska

Wyróżnienia

Monika Sulich

Karolina Zagalska

Angelika Gąsiorowska

Zuzanna Zdanowicz i Natalia Wnorowska

Mikołaj Ołownia

Ewa Nowokrzewska

Dominika Nowokrzewska

Łukasz Kreft

Karolina Prusecka

Julia Groszewska i Dominika Szymańska

Wojciech Mierzwa

Julia Typańska i Klaudia Podlecka

Natalia Hrycyna i Agnieszka Węgrowska

Kategoria – szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce

Natalia Borkowska

II miejsce

Sylwia Bożyk

III miejsce

Karol Lawrenc oraz Karolina Szypowska

Wyróżnienia

Daniel Bujko

Karol Witkowski

Agnieszka Jankowska

  Rafał Sułek  Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 11921