Integracja na ”Przystanku”

Integracja na ”Przystanku”
Fot. Adminstrator

Po raz kolejny potwierdziło się, że wspólna zabawa taneczna niepełnosprawnych i zdrowych osób,  to wspaniały pomysł na integrację. 29 grudnia w Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej “Światowid” bawiono się wyborowo podczas dyskoteki, zorganizowanej przez wolontariuszy w ramach projektu “Przystanek Integracja”.

Projekt “Przystanek Integracja” realizują wspólnie CKiWM “Światowid” oraz Stowarzyszenie Kulturalne “Viva art”, przy pomocy finansowej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W działaniach uczestniczą przede wszystkim młodzi wolontariusze – uczniowie, studenci oraz osoby pracujące, którym nie obca jest pomoc bliźniemu. Dla nich satysfakcją jest sam uśmiech na twarzy drugiej osoby.

Jedną z takich wolontariuszek jest Aleksandra Maślińska, która udziela się na tym polu już od blisko 6 lat. Była m.in. członkiem klubu “Ośmiu wspaniałych”, uczestniczyła w wielu projektach tworzonych z myślą o niepełnosprawnych takich, jak: Ogólnopolskie Spotkania Artystyczne Osób Niepełnosprawnych czy Regionalne Prezentacje Artystyczne Ośrodków Szkolno-Wychowawczych.

Ogółem w zabawie tanecznej w Sali Zielonej CKiWM “Świotowid” brało udział ponad 30 niepełnosprawnych osób i około 15 wolontariuszy. Wśród wolontariuszy były też osoby niepełnosprawne np. Bartek Saryk, młody i żywiołowy wolontariusz, którego wszędzie było “pełno”.
O dobrą zabawę uczestników “Przystanku Integracja” dbał Piotr Maciejewicz, wodzirej prowadzący rozmaite konkursy i zabawy, w których do wygrania były nagrody oraz upominki. Każdy mógł się także posilić małym poczęstunkiem – dla spragnionych przygotowano napoje, a na tych, którzy nieco zgłodnieli, czekały słodkości i owoce.

Integracyjna dyskoteka trwała około 4 godzin i tak, jak każda wcześniejsza, cieszyła się sporym zainteresowaniem. Tego typu imprezy odbywają się cyklicznie i,  jak zapowiadają ich organizatorzy, będą kontynuowane także w przyszłości.

Okazało się, że organizacja dyskotek połączonych z konkursami, to doskonała forma integracji młodzieży zdrowej i niepełnosprawnej. Tym bardziej więc należą się gratulacje dla pani Teresy Miłoszewskiej, za pomysł i realizację całego projektu.
  Rafał Kadubowski Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 729

Print Friendly, PDF & Email