III Integracyjny Turniej Judo w Elblągu

III Integracyjny Turniej Judo w Elblągu

Prawie 200 judoków z miasta i okolic, a także goście z Niemiec wezmą udział w III Integracyjnym Turnieju Judo organizowanego przez sekcję judo Polskiego Stowarzyszenia Osób Upośledzonych Oddział w Elblągu. Turniej odbędzie się 6 czerwca w Zespole Szkół Mechanicznych przy ul. Komeńskiego 39.

Wychodząc naprzeciw zaspokojeniu potrzeb osób niepełnosprawnych intelektualnie i ich rodzin w zakresie organizacji zajęć sportowych, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Elblągu we wrześniu 2005 zorganizowało sekcję judo dla dzieci i
młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną przy jednej z czterech placówek PSOUU jaką jest Dzienne Centrum Aktywności. Sekcja liczy obecnie 12 zawodników i przyjęła nazwę Integracyjnego Klubu Sportowego Sakura.

W lipcu 2006r. sekcja judo została przyjęta w poczet Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska z oddziałem w Olsztynie i jest jedyną tego typu sekcją w kraju. Zajęcia treningowe sekcji odbywają się w godzinach popołudniowych pod kierunkiem doświadczonego trenera judo Wojciecha Janika.
-Dotychczas zorganizowaliśmy 2 turnieje JUDO we współpracy z elbląskim klubem
sportowym UKS OLimpia – mówi Magdalena Borek Kierownik Dziennego Centrum Aktywności.  6 czerwca 2009 roku odbędzie się III Integracyjny Turniej Judo do udziału, w którym zaprosiliśmy zaprzyjaźniony klub sportowy z Niemiec – dodaje Magdalena Borek.

Przewidujemy, że w turnieju udział weźmie łącznie 200 zawodników z terenu miasta i powiatu Elbląg oraz goście z Niemiec. Wydarzenie więc zapowiada się niezwykle interesująco, zważywszy na fakt, że elbląska sekcja jest białym krukiem jeśli chodzi o tę dziedzinę sportu wśród osób niepełnosprawnych w Polsce.

  AŚ Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 3650

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.