Husaria triumfuje w Warszawie

Husaria triumfuje w Warszawie
Fot. Adminstrator

Husaria Kraków w znakomitym stylu wygrała czwarty turniej Amp Futbol Ekstraklasy! Trzykrotni mistrzowie Polski zbliżyli się do Kuloodpornych Bielsko-Biała, którzy przed ostatnim turniejem sezonu 2019 mają już tylko cztery punkty przewagi. Trzecia jest warszawska Legia, której głośny doping i fantastyczna oprawa stołecznych kibiców nie pomogły w osiągnięciu upragnionego celu.

Piłkarze z Małopolski podczas dwudniowego turnieju w Warszawie pokonali kolejno Miedziowych Polkowice, Kuloodpornych Bielsko-Biała oraz Legię Warszawa. Szczególnie ekscytujące było to ostatnie spotkanie, które kończyło także cały turniej. Stawką było nie tylko zwycięstwo w zawodach, ale również zachowanie realnej szansy na mistrzostwo Polski.

– Nam najbardziej pasowałby remis, mielibyśmy wtedy komfortową sytuację przed ostatnim turniejem – przyznawał przed spotkaniem Łukasz Miśkiewicz, bramkarz Kuloodpornych. Jego życzenie się nie spełniło, bo po wyrównanym meczu Husaria ograła Legię 3:0. Dwa gole krakowianie strzelili w ostatnich minutach gry, gdy gospodarze musieli rzucić się do ataku.

– Nie zawsze się wygrywa, ale daliśmy z siebie wszystko, co mogliśmy – zapewnia rozgoryczony Jakub Kożuch, napastnik Legii. – Zemściły się na nas niewykorzystane sytuacje, choćby ta moja. Szkoda, bo straciliśmy nadzieję na obronę mistrzostwa Polski – analizuje Kożuch.

Husaria w Warszawie pokazała tak wysoką dyspozycję, że Kożuch spodziewa się, iż krakowianie w ostatnim turnieju odrobią czteropunktową stratę do Kuloodpornych.

– Mimo wszystko nie można nas stawiać w roli faworytów – twierdzi Przemysław Świercz, obrońca Husarii. – Sport nie lubi faworytów, bo przed meczem możemy sobie snuć przewidywania, ale 50 minut na boisku wszystko weryfikuje. Na pewno w Bielsku-Białej czeka nas jeszcze trudniejszy turniej – dodaje Świercz.

Obrońca Husarii i reprezentacji Polski ma jednak mnóstwo powodów do zadowolenia. Nie tylko jego zespół wygrał wszystkie mecze, ale też został on wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

– Takie zawody dodają nam jeszcze więcej pewności siebie i pokazują, że potrafimy narzucić rywalom swój styl gry – cieszy się Świercz.

Turniej Amp Futbol Ekstraklasy w Warszawie stał nie tylko na wysokim poziomie sportowym, ale również organizacyjnym. Znacznie wzbogacili go licznie zgromadzeni kibice, którzy głośnym dopingiem motywowali piłkarzy. Fani Legii przygotowali oprawę z racami i flagami, a nawet przygotowali specjalną przyśpiewkę dla ampfutbolowej sekcji swojego klubu. „Czy bez ręki, czy bez nóg, jedno miasto, jeden klub” niosło się po trybunach praskiego stadionu.

– Byli fantastyczni, ich wsparcie było dla nas bardzo ważne – przyznaje Kożuch. – Kibice akurat w większości wspierali rywali, ale dla nas ich obecność również była istotna. Pomimo, iż zawodnik jest skoncentrowany na grze, to dociera do niego doping i jeszcze go uskrzydla, dodaje sił. Zwłaszcza, gdy widzi, jak publiczność reaguje na udane zagrania. To wzmacnia – tłumaczy Świercz.

Pod wrażeniem atmosfery na trybunach był również Miśkiewicz, ale bramkarz Kuloodpornych liczy, że w Bielsku-Białej kibice gospodarzy będą dla nich jeszcze większym wsparciem.

– U nas zawsze pojawia się mnóstwo kibiców, mam nadzieję, że tak będzie i tym razem. To ważne, bo losy mistrzostwa są w naszych rękach i nogach, więc chcemy świętować triumf przed własną publicznością – dodaje bramkarz Kuloodpornych.

Piąty, ostatni turniej Amp Futbol Ekstraklasy 2019 odbędzie się więc 12 i 13 października w Bielsku-Białej. Tamtejsi Kuloodporni mogą wywalczyć pierwszy w historii tytuł mistrzów Polski, ale Husaria zamierza pokrzyżować te plany, bo ma tylko cztery punkty mniej i wielką chęć na złote medale.

Oprócz tytułu mistrzowskiego stawką jest również awans do ampfutbolowej Ligi Mistrzów, w której Legioniści wywalczyli w tym roku trzecie miejsce.

Zapowiadają się więc olbrzymie emocje na finiszu rozgrywek!

Amp Futbol Ekstraklasa – IV Turniej sezonu 2019 – Warszawa 21-22 września – WYNIKI:

Legia Warszawa v Kuloodporni Bielsko-Biała 0:3

Miedziowi Polkowice v Husaria Kraków 0:7

Legia Warszawa v Miedziowi Polkowice 5:0

Kuloodporni Bielsko-Biała v Husaria Kraków 1:2

Kuloodporni Bielsko-Biała v Miedziowi Polkowice 8:1

Legia Warszawa v Husaria Kraków 0:3

Tabela Amp Futbol Ekstraklasy 2019:

  1. Kuloodporni Bielsko-Biała, 27 pkt.
  2. Husaria Kraków, 23 pkt.
  3. Legia Amp Futbol, 20 pkt.
  4. Amp Futbol Polkowice, 0 pkt.

Najlepszy Bramkarz Turnieju – Igor Woźniak (Husaria Kraków)

Najlepszy Zawodnik Turnieju – Przemysław Świercz (Husaria Kraków)

Król Strzelców Turnieju – Dawid Dobkowski (Kuloodporni Bielsko-Biała)

TURNIEJ FINAŁOWY SEZONU 2019 – BIELSKO-BIAŁA 12-13 października.

Organizator rozgrywek Amp Futbol Polska

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki

Print Friendly, PDF & Email