Gdynia: Wigilijna wieczerza dla potrzebujących

Gdynia: Wigilijna wieczerza dla potrzebujących

Jak co roku w Wigilię Bożego Narodzenia o godzinie 15.00 w dolnym kościele oo. Franciszkanów odbędzie się świąteczna wieczerza dla osób samotnych i potrzebujących. Nie zabraknie tradycyjnych potraw, kolędowania i symbolicznego łamania się opłatkiem. Życzenia złoży prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Wśród tradycyjnych potraw nie zabraknie: barszczu z pasztecikiem, ryby po grecku, kotletów rybnych, kapusty z grzybami i słodkich wypieków. Nie zapomniano również o podarunkach. Wcześniej przygotowano paczki, które zostaną rozdane po wieczerzy. A najmłodsi goście Wigilii zostaną obdarowani maskotkami zebranymi podczas akcji Podziel się pluszakiem.

Wigilia nie mogłaby się odbyć bez udziału wolontariuszy. W tym roku, tak jak w latach poprzednich, będą to: harcerze ZHR, Fundacja Zmian Społecznych, Centrum Aktywności Seniora, Caritas, radni i wszyscy zainteresowani, którzy przybędą tego dnia z pomocą.
Organizatorzy zapewniają, że każda potrzebująca osoba będzie mogła dołączyć do wieczerzy. Miejsc przy stole jest blisko tysiąc.
 

Fot. Michał Puszczewicz, facebook.com/gdynia

  Małgorzata Omachel – Kwidzińska, gdynia.pl Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17225 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.