Gdynia: Ponad 150 tys. zł zasili konto gdyńskiego hospicjum

Gdynia: Ponad 150 tys. zł zasili konto gdyńskiego hospicjum

Ponad 150 tys. zł na rzecz hospicjum Bursztynowa Przystań zebrano podczas Wielkiej Gali Charytatywnej, nad którą honorowy patronat objął ambasador Francji Pierre Lévy. W trakcie wydarzenia przyznano także „Bryłę Bursztynu” – nagrodę wręczaną za działalność na rzecz innych. W tym roku otrzymała ją Joanna Matuszewska, autorka poradników adresowanych do osób cierpiących na choroby nowotworowe.

– Laureatka wygrała z rakiem piersi i nie poprzestała na tym zwycięstwie. Jej poradniki i inne publikacje adresowane do pacjentów onkologicznych są świadectwem zarówno miłości do ludzi, jak i miłości do zawodu. Świadczą o dziennikarskim wyczuciu palących problemów społecznych – uzasadnia Kapituła Nagrody.

Pieniądze przekazane na gdyńskie hospicjum „Bursztynowa Przystań" zostały zebrane w trakcie aukcji charytatywnej. II Polsko – Francuska Wielka Gala Charytatywna odbyła się w piątek 13 kwietnia w Hotelu Mercur Gdynia.

Inicjatorami wydarzenia są Alain Mompert, Konsul Honorowy Francji na Pomorzu oraz Anna Białek z akcjaanima.pl. 

„Bryła Bursztynu” jest przyznawana za działalność społeczną. W tym roku została wręczona po raz drugi. Otrzymała ją Joanna Matuszewska, autorka publikacji adresowanych do pacjentów onkologicznych. Laureatem poprzedniej edycji był prof. Tomasz Trojanowski, lekarz.

Fot. gdynia.pl

  gdynia.pl Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17981 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.