Finał Lady D za nami

Finał Lady D za nami
Fot. Adminstrator

23 września br. miało miejsce rozstrzygnięcie tegorocznego konkursu Lady D imienia Krystyny Bochenek. Inicjatywa ma na celu wyróżnienie wyjątkowych kobiet z niepełnosprawnościami za ich szczególne dokonania. Oprócz statuetek nagrodzone kobiety sukcesu, otrzymały również prezent w postaci wyjazdu do Brukseli wraz z wizytą w Europarlamencie.

Rozdanie statuetek miało miejsce w sali kolumnowej Sejmu. Nagrodzone panie reprezentowały kategorie:

„Dobry start”– Paulina Gruszecka, artystka,wokalistka bluesowa, autorka tekstów, kompozytorka.

„Życie społeczne”– Beata Wachowiak–Zwara, pełnomocniczka Prezydenta Miasta Gdyni do spraw Osób Niepełnosprawnych

„Sport”– Małgorzata Olejnik łuczniczka, wielokrotna medalistka Igrzysk Paraolimpijskich.

„Życie zawodowe”– Agata Spała, założycielka nieformalnej grupy Klub Doradcy Zawodowego, partnerka konkursu Miss Polski na Wózku– trenerka mentalna.

„Kultura i Sztuka”– Justyna Matysiak, artystka z zespołem Downa, której prace podziwiać można m.in. we Francji, Belgii czy Holandii

Ponadto wyróżniono kolejne dwie panie, w kategorii „Dobry Start”, Martę Mączyńską, oraz w kategorii „Kultura i sztuka”, Agnieszkę Kołodziejczak.

–Jestem pełna szacunku dla was drogie Panie, bo pomimo iż zmagacie się z wieloma trudnościami– bardzo aktywnie udzielacie wsparcia innym. Jesteście dla nas przykładem jak mimo przeciwności można robić rzeczy niezwykłe– powiedziała marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa– Błońska.

Konkurs Lady D jest dowodem na to, że niepełnosprawność nie musi być przeszkodą w realizacji marzeń i spełnieniu zawodowym. Najważniejszy jest potencjał, jego odkrycie i umiejętne zagospodarowanie. Ograniczenia istnieją tylko w naszej głowie.

  oprac A.K, fot. www.sejm.gov.pl Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 13052

Print Friendly, PDF & Email