Edukacja: Policyjna foczka uczy dzieci zasad bezpieczeństwa

Edukacja: Policyjna foczka uczy dzieci zasad bezpieczeństwa
Fot. Adminstrator

Jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły? Czy podczas zabawy może przydarzyć się coś niebezpiecznego i na co trzeba zwracać uwagę, aby tak się nie stało? Czy można rozmawiać z nieznajomymi i jak się zachować, jeżeli ktoś obcy zaczepia na ulicy lub na placu zabaw? Tego wszystkiego pierwszoklasistów ze wszystkich szkół podstawowych w Gdyni będzie uczyć Gdynka – policyjna foczka.

Już po raz jedenasty wystartował program „Policyjna foczka uczy zasad bezpieczeństwa”. Przez cały rok szkolny gdyńscy policjanci wraz z nauczycielami uczyć będą gdyńskich pierwszoklasistów zasad bezpieczeństwa w szkole, w domu i podczas zabawy.

Wzorem lat poprzednich do pierwszoklasistów trafiły specjalnie opracowane podręczniki i zeszyty ćwiczeń zwierające 12 specjalnie przygotowanych tematów. Na ich podstawie dzieciaki poznawać będą reguły bezpieczeństwa drogowego, dowiedzą się o zagrożeniach związanych z pożarami, niewybuchami czy będą umiały zachować się w przypadku ataku agresywnego psa.

Podczas inauguracyjnego spotkania dzieci otrzymały także kamizelki odblaskowe, aby w drodze do i ze szkoły były zawsze widoczne i bezpieczne.Po całym roku nauki nastąpi podsumowanie programu z policyjną foczką. Pierwszaki przypomną sobie wtedy całą zdobytą wiedzę.

W drugim półroczu uczniowie staną też do półfinału Konkursu Policyjnej Foczki, organizowanego przez gdyńskie komisariaty. Najlepsi reprezentanci sześciu szkół rywalizować będą w ścisłym finale, który odbędzie się w czerwcu 2018 roku. Czekają atrakcyjne nagrody – m.in. wycieczka do fokarium w Helu.

  gdynia.pl Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16678 

Print Friendly, PDF & Email