Dla fanów reggae i nie tylko

Dla fanów reggae i nie tylko

Zespół November Project jest ewenementem na rynku muzycznym. Tworzy go dwunastu muzyków, z których siedmiu jest niepełnosprawnych. Swoją muzyką wykraczają poza podziały. Na ich koncerty przychodzą wszyscy, bo bariera między pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi nie ma tutaj znaczenia. Koncert zainauguruje Międzynarodowe Spotkania Artystyczne – 20 listopada.

November Project to rootsrockowa rastaferajna z Osiedla Przyjaźń w Warszawie. Kolorowa gromada wesołych nieboraków, dla których nie ma granic. Wiek, zainteresowania, niepełnosprawności, nie stanowią przeszkód. WSZYSCY JESTEŚMY SPECJALNEJ TROSKI – to ich hasło.

Jak sami twierdzą – tworzone przez nich Dziarskie Regie to gruba pajda pozytywnej, żywiołowej energii, która porusza truposza a ich dzikie, radosne, rytualne koncerty to armata miłości, która trafia prosto w serce i wyzwala zwierzę.

Autorem większości tekstów jest charyzmatyczny wokalista grupy „Paprodziad” (który jest też członkiem zespołu Łąki Łan) – człowiek o niespożytych pokładach energii oraz elektryzującym głosie.

Pozytywna, żywiołowa energia przekazywana przez nich podczas koncertów porusza nie tylko fanów reggae. Zespół koncertował w wielu klubach w Warszawie, Lublinie, Dobrym Mieście, Krakowie, oraz wielu innych miastach. Na swoim koncie ma koncerty z takimi wykonawcami jak: Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Mika Urbaniak, Henryk Miśkiewicz, Mateusz Pospieszalski, a także Andrzej Smolik.

7.Międzynarodowe Spotkania Artystyczne organizowane przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art”  odbędą się w dniach  20 – 23 listopada 2013 r.MSA to impreza integracyjna, w której, co roku, biorą udział osoby z Polski i zagranicy. Program jest brzegi wypełniony różnorodnymi wydarzeniami kulturalnymi, wśród których są warsztaty, spektakle, wystawy, pokazy i konferencja.  

Koncert zespołu November Project odbędzie się 20 listopada o godz. 19.00. Wstęp wolny.  

Patronat Honorowy nad 7. Międzynarodowymi Spotkaniami Artystycznymi objął Jacek Protas – Marszałek Województwa Warmińsko–Mazurskiego.

Projekt realizowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach Programu Edukacja – priorytet Edukacja kulturalna, środków Samorządu Województwa Warmińsko–Mazurskiego. Zrealizowano przy pomocy finansowej Gminy Miasto Elbląg.

Głównym Partnerem imprezy jest Grupa Lotos S.A. Sponsorem – FLSmidth MAAG Gear.

  Edyta Bugowska Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 10039

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.