Bezpieczna droga do szkoły i nie tylko. Policyjne podsumowanie

Bezpieczna droga do szkoły i nie tylko. Policyjne podsumowanie

Policjanci podsumowali działania prowadzone pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Ich początek przypadł w tym roku na 3 września. Od tego dnia na przejściach dla pieszych usytuowanych przy szkołach podstawowych w Elblągu pojawili się policjanci  ruchu drogowego oraz dzielnicowi. Łącznie ”obstawiono” 37 tego typu miejsc.

Przez kilka dni trwania działań skontrolowano 361 pojazdów, natomiast w 21 przypadkach  policjanci zauważyli dzieci, przewożone bez wymaganego fotelika ochronnego. Najważniejsze jest jednak to, że w miejscach, gdzie była pełniona służba nie wydarzył się żaden wypadek drogowy. Dodatkowo policjanci skontrolowali 13 autobusów przewożących dzieci do szkół. Pracę edukacyjną wykonali również policjanci dzielnicowi. Od początku roku szkolnego obecni byli na 61 spotkaniach w szkołach, w których uczestniczyło łącznie ponad 1300 najmłodszych.

Działania są kontynuowane i to na kilku płaszczyznach. Jedną z nich są spotkania policjantów z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych. Wczoraj nadkom. Artur Kłapouchy spotkał się w Szkole Podstawowej nr 9 z uczniami klas 0, 2 i 3.

– Uczestnikami zajęć było około 60 uczniów – mówi nadkom. Artur Kłapouchy, policjant z wydziału prewencji kryminalnej. – Wśród poruszanych tematów znalazły się te dotyczące bezpiecznego zachowania na drodze, ale także te dotyczące kontaktów z obcymi i ostrożności.  

Policyjne prelekcje nie dotyczą jednak tylko najmłodszych. Wczoraj po południu, podobne, ale tym razem z rodzicami najmłodszych uczniów odbyło się w Szkole Podstawowej nr 19. Policjant poruszał zagadnienia dotyczące bezpiecznej drogi do szkoły – czyli tego na co rodzice powinni zwrócić uwagę wyprawiając swoje pociechy do szkoły, zagrożeń z jakimi mogą spotkać się uczniowie już poza szkołą, a także jakie mogą być konsekwencje nierealizowania obowiązku szkolnego.   KMP Elbląg Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 8435

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.