Bez barier: Znajdź dostępny bankomat

Bez barier: Znajdź dostępny bankomat

Na stronie dostepnybankomat.pl znaleźć można informacje o urządzeniach, które posiadają udogodnienia dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Projekt ma pomóc użytkownikom w lokalizowaniu bankomatów i ułatwić korzystanie z usług bankowych, ale też zachęcić banki do otwarcia się na potrzeby tej grupy klientów.

Przy Związku Banków Polskich działa Grupa robocza ds. obsługi osób z niepełnosprawnościami przez banki. We współpracy z bankami i Fundacją Widzialni, przy wsparciu oraz pod patronatem Narodowego Banku Polskiego i Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, realizuje ona projekt „Dostępny Bankomat”, który ma przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu i cyfrowemu. W ramach projektu powstała specjalna platforma internetowa, na której znajduje się baza bankomatów w całym kraju. 

Korzystając z bazy, można znaleźć urządzenia z takimi udogodnieniami jak np. podjazd i przestrzeń dla osób poruszających się na wózkach, tryb kontrastowy, system komunikacji głosowej (wejście/gniazdo słuchawkowe), klawiatura numeryczna z oznaczeniem w brajlu, tryb dla osób z niepełnosprawnością wzroku po naciśnięciu klawisza 5, opis elementów urządzenia w brajlu, dotykowa klawiatura/dotykowy ekran. W wyszukiwarce znajdziemy informacje na temat możliwości dokonania transakcji bez użycia karty (np. BLIK, autoryzacja kodem mobilnym banku czy telefonem z systemem NTF, itp.) czy możliwości dokonania transakcji zbliżeniowych.

Żeby znaleźć interesujące nas informacje, wystarczy wejść na stronę www.dostepnybankomat.pl, a następnie w wyszukiwarce wybrać lokalizację, zaznaczyć rodzaj udogodnień oraz bank.

Źródło i fot. dostepnybankomat.pl

  Oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17873 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.