A drzewa sadzimy jesienią! – zielona akcja w Galerii EL

A drzewa sadzimy jesienią! – zielona akcja w Galerii EL
Fot. nadesłane

Prace w sadach i na działkach zbliżają się powoli do końca. Na przekór trendom, Centrum Sztuki Galeria EL dopiero rozpoczyna swój ogrodowy sezon, jednocześnie zachęcając mieszkańców Elbląga do jesiennych aktywności towarzyszących wystawie „Ogrody Starości”, której otwarcie w następny piątek 16-go października.

W związku z tym, że piątkowe popołudnie zapowiada się wyjątkowo ciepło, organizatorzy akcji serdecznie zachęcają Elblążan do wspólnego sadzenia drzew owocowych na dziedzińcu Galerii EL. Potrzebne są jedynie wygodne buty, resztą zajmie się wykwalifikowany sadownik – Dominik Sudoł, który opowie o sprawach z sadownictwem związanych i podpowie jak skutecznie zasadzić drzewa, a wbrew temu co mogłoby się wydawać, jest to wiedza dosyć tajemna – przynajmniej dla większości z nas.

Szykuje się też wspaniały, adekwatny do pory roku akcent kulinarny akcji. Podczas wspólnego jesiennego nasadzania uczestnicy będą mogli posilić się specjalnie przygotowaną zupą dyniową. Zadba o to niezawodna w kwestii smaku i dbania o brzuch pełen eko-kulinariów ekipa „Niezły Kocioł”.

Wszyscy są mile widziani by świętować początek wspaniałej jesieni. Organizatorzy zapraszają już w najbliższy piątek – 9 października, na godzinę 17:00. Udział w akcji jest bezpłatny.

Print Friendly, PDF & Email