Zgłoś się do ekstremalnego wyścigu dla osób z niepełnosprawnościami

Zgłoś się do ekstremalnego wyścigu dla osób z niepełnosprawnościami
Fot. Wojciech Artyniew

Już 16. września 2023 roku na poligonie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbędzie się czwarta edycja wyjątkowej imprezy sportowej organizowanej przez Fundację Avalon w ramach projektu Avalon Extreme. Wheelmageddon 2023 to jedyny w Polsce wyścig terenowy dla osób z niepełnosprawnościami, w którym każdy może się sprawdzić. Na trasie uczestnicy będą walczyć z przeszkodami i wymagającymi zadaniami.

W rywalizacji będzie liczyć się nie tylko sprawność i dobra kondycja, lecz także determinacja, wola walki oraz odpowiednia taktyka. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody!

Wheelmageddon to kolejna impreza projektu Avalon Extreme, która przełamuje stereotypy związane z niepełnosprawnością. Zgodnie z ideą przyświecającą Organizatorom, sport jest dla wszystkich i motywuje do pokonywania barier i ograniczeń. W związku z tym każdy może spróbować swoich sił w nadchodzącym wyścigu!

W tegorocznej odsłonie ekstremalnego biegu uczestnicy zmierzą się na trasie m.in. ze slalomem wśród płonących pochodni, rzutem do celu, przeprawą przez błoto, czołganiem się pod linami oraz innymi wymagającymi przeszkodami.

W poprzednich edycjach biegu Wheelmageddon poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Relacje z przebiegu poprzednich edycji można obejrzeć na kanale YouTube .

Niezależnie od wyniku pokonanie nietypowej trasy wyścigu dało uczestnikom ogromną satysfakcję – liczy się przede wszystkim dobra zabawa, współzawodnictwo i wzajemna inspiracja do pokonywania własnych słabości.

W tym roku na zawodników będą czekać trasy podzielone na 3 etapy trudności:

I etap – FIGHTER – 10 konkurencji na poziomie podstawowym

II etap – WARRIOR – 10 konkurencji na poziomie średniozaawansowanym

III etap – HERO – 10 konkurencji na poziomie zaawansowanym

Poza podziałem na etapy pod względem trudności, Organizatorzy przewidują również podział konkurencji na 3 rodzaje niepełnosprawności Zawodników tj. w wersji dla:

● osób chodzących (w tym o kulach)
● osób poruszających się na wózku z tetraplegią
● osób poruszających się na wózku z paraplegią

Regulamin zawodów oraz link do zgłoszeń znaleźć można TUTAJ

Print Friendly, PDF & Email