Zawody na deskach SUP i inne wodne atrakcje Elbląskiego Święta Chleba

Zawody na deskach SUP i inne wodne atrakcje Elbląskiego Święta Chleba
Fot. nadesłane

Podczas Elbląskiego Święta Chleba po raz pierwszy odbędą się zawody na deskach SUP.  To amatorskie zawody polegające na przepłynięciu w możliwie najkrótszym czasie wyraźnie określonego odcinka rzeki Elbląg. Zawody odbędą się w niedzielę, 27 sierpnia. Start na przystani Grupy Wodnej o godz. 10.00.

Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich chętnych, którzy najpóźniej w dniu zawodów mają ukończone 16 lat oraz zaakceptowały Regulamin, który dostępny jest TUTAJ

Rywalizacja odbywać się będzie w 3 konkurencjach:

1. Przepłynięcie na desce SUP przy pomocy wiosła.

2. Przepłynięcie na desce SUP bez użycia wiosła.

3. Rywalizacja drużynowa na deskach MEGA SUP minimum 6 osób, max 10.

W sobotę 26 sierpnia br. w godzinach 16:00-18:00 odbędzie się darmowy trening na przystań Grupy Wodnej, gdzie będzie można skorzystać z desek, na których będzie odbywał się start dzień później.

Organizator na potrzeby zawodów na deskach SUP zapewnia: deski SUP, wiosła oraz kamizelki ratunkowe.

Zapisy zawodników będą miały miejsce wyłącznie w Biurze zawodów zlokalizowanym na terenie Houseboat na przystani Grupy Wodnej, w godzinach 9:00 – 9:50.

Zawody na deskach SUP to nie jedyne wodne atrakcje podczas Elbląskiego Święta Chleba. W sobotę, 26 sierpnia na rzece Elbląg już po raz 10 w historii popłyną smocze łodzie. Uczestnicy rywalizacji ścigać się będą na łodziach zakupionych z Budżetu Obywatelskiego. Rywalizacja odbędzie się pomiędzy mostami Wysokim i Niskim. Początek wydarzenia zaplanowano o godz. 10:00.

Również w sobotę, o godz. 18.30 pomiędzy mostami na rzece Elbląg odbędzie się wieczorna parada żaglówek.

XVII Elbląskie Święto Chleba jest realizowane przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego w konkursie „Organizacja wydarzeń regionalnych promujących żywność naturalną, tradycyjną i lokalną oraz dziedzictwo kulinarne Warmii i Mazur w 2023.

Print Friendly, PDF & Email