Warmińsko-mazurskie: O 90 zmniejszy się liczba łóżek covidowych w szpitalach regionu

Warmińsko-mazurskie: O 90 zmniejszy się liczba łóżek covidowych w szpitalach regionu
Fot. Rafał Sułek

Liczba łóżek covidowych w woj. warmińsko-mazurskim zostanie do końca tego tygodnia zmniejszona o 90 miejsc – podały w czwartek służby wojewody. Przywrócony będzie m.in. oddział chorób płuc w szpitalu miejskim w Elblągu.

– Wojewoda wydał decyzję o zmniejszeniu jeszcze w tym tygodniu o 90 liczby łóżek covidowych w szpitalach regionu. Dotyczy to szpitali w Elblągu, Lidzbarku Warmińskim i Olecku – przekazał PAP rzecznik wojewody Krzysztof Guzek.

Dodał, że kolejnych decyzji o zmniejszeniu w regionie liczby łóżek covidowych i przywróceniu ich do systemu leczenia w innych chorób można spodziewać się w przyszłym tygodniu. – Oczywiście, jeżeli utrzyma się spadkowy trend hospitalizacji związanych z zakażeniami – zaznaczył rzecznik.

Od piątku w Szpitalu Miejskim w Elblągu będzie o 25 łóżek covidowych mniej, dzięki czemu zostanie przywrócony do normalnej pracy oddział chorób płuc – powiedziała PAP rzeczniczka tej lecznicy Małgorzata Adamowicz.

Mówiła, że z dnia na dzień liczba hospitalizowanych w związku z COVID-19 zmniejsza się o kolejne dwie, trzy osoby. W placówce pozostanie 57 łóżek dla zakażonych SARS-CoV-2, w tym sześć respiratorowych, a także 5 łóżek dla osób z podejrzeniem zakażenia.

Według danych służb wojewody, obecnie w szpitalach na Warmii i Mazurach zajęte są 602 z 1161 dostępnych łóżek covidowych, tj. prawie 52 proc., i 43 ze 123 respiratorów (35 proc.).

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek, że w województwie wykryto 1385 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 280 powtórnych. Pięć osób zmarło na COVID-19, a sześć z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. (PAP)

Marcin Boguszewski
Print Friendly, PDF & Email