W Rzeszowie powstał DPS dla seniorów i osób z demencją

W Rzeszowie powstał DPS dla seniorów i osób z demencją
Fot. Pixabay

W Rzeszowie przy ul. Litewskiej 2 a uruchomiono Środowiskowy Dom Samopomocy „Niezapominajka”. Zapewnić ma on dzienną opiekę 25 osobom starszym, niepełnosprawnym, w tym z chorobą Alzheimera lub demencją. Są jeszcze wolne miejsca.

– Dom jest placówką w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Każdy z uczestników ma do dyspozycji salę ogólną, pracownię artystyczną, pracownię kulinarną oraz jadalnię. Dodatkowo sala do rehabilitacji, pokój medyczny oraz zaplecze socjalne w pełni zabezpieczą potrzeby uczestników. Pobyt w Środowiskowym Domu Samopomocy jest całkowicie bezpłatny, a dowóz uczestników organizowany jest we własnym zakresie. – podkreśla Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Miasta Rzeszowa.

Ośrodek prowadzi treningi funkcjonowania w codziennym życiu, grupowe i indywidualne zajęcia aktywizujące, terapie ruchową i zajęcia usprawniające, terapię zajęciową. Podopieczni mają także czas wolny, mogą zjeść na miejscu ciepły posiłek przygotowany w ramach treningu kulinarnego. W placówce prowadzona jest też m. in. filmoterapia, muzykoterapia, biblioterapia i zajęcia taneczne

Zgodnie z procedurą kierowania do uczestnictwa w zajęciach Środowiskowego Domu Samopomocy, osoba zainteresowana może korzystać z zajęć prowadzonych w Domu na podstawie wydanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie decyzji. Do jej wydania niezbędne są: wniosek osoby zainteresowanej o skierowanie do ŚDS oraz zaświadczenie lekarza rodzinnego, a także lekarza specjalisty o typie choroby.

Więcej informacji można uzyskać można pod numerem tel. 733 220 833

mopsrzeszow.pl
Print Friendly, PDF & Email