VIII Łódzkie Senioralia. Gwiazdy i coraz więcej atrakcji w programie

VIII Łódzkie Senioralia. Gwiazdy i coraz więcej atrakcji w programie
Fot. ŁÓDŹ.PL

Kilkaset wydarzeń edukacyjnych, kulturalnych i sportowych czeka na uczestników Łódzkich Senioraliów (21 maja – 3 czerwca). Gwiazdami tegorocznej edycji będą Stanisława Celińska oraz Skaldowie.

Senioralia są obecne w kalendarzu łódzkich wydarzeń od 2014 r. Zachęcają osoby 60+ do aktywnego stylu życia, poszerzania swojej wiedzy i rozwijania pasji. Obok miasta w ich tworzenie włączają się także organizacje pozarządowe działające na rzecz osób starszych.

Setki atrakcji dla łódzkich seniorów

Znamy już część atrakcji, z jakich w różnych częściach miasta będą mogli skorzystać łódzcy seniorzy.  Na zwolenników aktywnego spędzania czasu czekać będą warsztaty plastyczne oraz prozdrowotne zajęcia sportowe. Chętni wezmą udział w ćwiczeniach ruchowych usprawniających ciało i przywracających dobre samopoczucie. Seniorzy skorzystają też z badań diagnostycznych, zabiegów kosmetologicznych czy porad farmaceutycznych. 

Po zadbaniu o ciało przyjdzie czas na zajęcie się duszą. W planie Senioraliów znalazł się m.in. Piknik Wielokulturowy z możliwością poznania artystek i artystów z różnych stron świata, którzy mieszkają w naszym mieście. Część z nich zaprezentuje się na scenie, z której popłynie muzyka afrykańska, żydowska czy ukraińska. Nie zabraknie też dużej gwiazdy – na otwarcie (21 maja) zaplanowano koncert Stanisławy Celińskiej i zespołu Skaldowie. Wielokulturowość będzie reprezentowana także na… stole – seniorzy spróbują potraw z różnych stron świata. 

Oswajanie emocji i techniki

W harmonogramie Senioraliów znalazły się też warsztaty z oswajania emocji – poprowadzą je profesjonalne coacherki. Dla fanów nowych technologii przewidziano porady z zakresu obsługi smartfona i laptopa. By jeszcze lepiej wykorzystać ich potencjał, będzie można skorzystać z bezpłatnych zajęć językowych (angielski, niemiecki, francuski). 

W ramach zakończenia VIII Łódzkich Senioraliów 3 czerwca w Arturówku odbędzie się impreza plenerowa, podczas której seniorzy będą mogli wziąć udział w zajęciach nordic walking połączonych  z grą terenową oraz skorzystać z badań profilaktycznych. 

W trakcie trwania Łódzkich Senioraliów posiadacze Miejskiej Karty Seniora mają zapewnione bezpłatne przejazdy środkami komunikacji miejskiej. Więcej szczegółów już niebawem.

uml.lodz.pl
Print Friendly, PDF & Email