Tydzień Seksualności z Projektem Sekson

Tydzień Seksualności z Projektem Sekson
Fot. Fundacja Avalon / arch.

Fundacja Avalon, w ramach Projektu Sekson rusza z II edycją akcji edukacyjnej pod nazwą Tydzień Seksualności. Wydarzenie startuje 6 czerwca, dzień przed obchodami Międzynarodowego Dnia Seksu i potrwa do 12 czerwca 2022 roku. Celem akcji jest przybliżenie tematów związanych z seksualnością osób z niepełnosprawnościami. W tym roku organizatorzy pochylą się szczególnie nad rehabilitacją seksualną w ujęciu interdyscyplinarnym. Zaplanowano zarówno działania online w mediach społecznościowych Fundacji Avalon i Projektu Sekson (Facebook i Instagram), jak i na żywo.

Co zaplanowano w ramach Tygodnia Seksualności?

Nie tylko online, ale również na żywo będzie można spotkać się już 8 i 11 czerwca. W środę odbędzie się Speed Friending – wydarzenie dla wszystkich osób, które pragną nawiązać nowe znajomości. Trzy dni później w siedzibie Fundacji Avalon przy ulicy Domaniewskiej 50A zorganizowany zostanie warsztat dotyczący rozmów o seksualności, który poprowadzi Patrycja Wonatowska – psycholog i seksuolog.

Eksperci i ekspertki Projektu Sekson przygotowują artykuły eksperckie, które będą poruszały ważne tematy, między innymi: jak zacząć rehabilitację seksualną, jaki wpływ ma cewnikowanie na współżycie, czy na czym polega rehabilitacja erekcji. Zainteresowani będą mogli uczestniczyć w webinarze o gadżetach erotycznych, które pomagają przy różnych ograniczeniach. Spotkanie poprowadzą ekspertki ze współpracującego z Fundacją butiku erotycznego N69. Natomiast w poniedziałek 6 czerwca można będzie dołączyć do live z fizjoterapeutką uroginekologiczną – Joanną Karczewską, która wprowadzi zainteresowanych w temat fizjoterapii dna miednicy.

– To już drugi Tydzień Seksualności organizowany przez Projekt Sekson. Wierzymy, że dzięki naszym działaniom osoby z niepełnosprawnościami i ich najbliżsi będą mieli lepszy dostęp do materiałów merytorycznych w temacie seksualności i rodzicielstwa. Chcemy stale przypominać, że seksualność dotyczy każdej osoby bez względu na stan zdrowia – wskazuje Żaneta Krysiak, kierownik Projektu Sekson, prowadzonego przez Fundację Avalon.

Więcej działań projektu Sekson

Tydzień Seksualności to tylko jedno z licznych działań, jakie Fundacja Avalon podejmuje w ramach Projektu Sekson. Najważniejszym wydarzeniem jest coroczna konferencja, podczas której specjaliści i specjalistki z różnych dziedzin oraz same osoby z niepełnosprawnościami dyskutują nad różnymi aspektami rodzicielstwa i seksualności OzN. Tegoroczna edycja zaplanowana jest na październik 2022. Tradycyjnie będzie można wziąć w niej udział na żywo lub online. Sekson to również liczne inicjatywy, dzięki którym powstaje baza wiedzy o seksualności, rodzicielstwie OzN czy wyszukiwarka dostosowanych gabinetów specjalistycznych oraz placówek medycznych dostępnych dla osób z niepełnosprawnością. Mapa Dostępności i inne materiały edukacyjne dostępne są na platformie edukacyjnej sekson.pl.

Fundacja Avalon
Print Friendly, PDF & Email