Trwa głosowanie na najbardziej innowacyjne projekty w konkursie Regiostars Awards 2023

Trwa głosowanie na najbardziej innowacyjne projekty w konkursie Regiostars Awards 2023
Fot. mat. prasowe

W czwartek, 14 września ruszyło publiczne głosowanie w konkursie Komisji Europejskiej na najbardziej innowacyjny europejski projekt. Głos będzie można oddać na platformie online konkursu do 14 listopada br.

Zagłosować można na 3 projekty, które znalazły się w finale. Wśród finalistów są projekty Interreg z udziałem polskich beneficjentów:      

  • Niewidzialne dziedzictwo: wymiana i wdrażanie dobrych praktyk w dostępie osób niewidomych do zasobów kultury i ich udziale w życiu kulturalnym – projekt dofinansowany z Programu współpracy transgranicznej Polska – (Białoruś) – Ukraina został finalistą w kategorii Europa społeczna i inkluzywna.   
  • Greening the creative industries: improving policy practices for the European Audiovisual industry (akronim Green Screen) – projekt dofinansowany z programu Interreg Europa, został finalistą w kategorii Zielona Europa.      
  • Innovative management solutions for minimizing emissions of hazardous substances from urban areas (akronim NonHazCity) – projekt dofinansowany z programu Interreg Region Morza Bałtyckiego, finalista w kategorii Zielona Europa.

Projekt, który zdobędzie największą liczbę głosów, otrzyma Nagrodę Publiczności podczas uroczystej ceremonii Regiostars. To wydarzenie odbędzie się 16 listopada w Ostrawie.

REGIOSTARS to coroczny konkurs organizowany przez Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej od 2008 r. Z biegiem lat stał się on europejskim znakiem doskonałości dla projektów finansowanych przez UE, które pokazują wpływ i włączający charakter rozwoju regionalnego. Rok 2023 to rok odnowienia i wznowienia konkursu.

Jednym z finalistów konkursu jest Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych, która w roku 2013 otrzymała tę prestiżową nagrodę w kategorii „Rozwój sprzyjający włączeniu społecznemu – innowacje społeczne – kreatywne odpowiedzi na wyzwania społeczne”.

Więcej informacji o projektach-finalistach oraz platforma online do głosowania znajdują się na stronie konkursu.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP
Print Friendly, PDF & Email