Toruń: V Forum Seniora

Toruń: V Forum Seniora
Fot. UM Toruń

Sześciuset seniorów z województwa kujawsko-pomorskiego spotkało się na V Forum Seniora, które odbywa się 13 września 2022 r. w Auli UMK.

Poprzednie cztery edycje forum realizowane były w Internecie. – Miało to swoje plusy, bo zachęcało nas wszystkich choćby do tego, by poznać i bezpiecznie wykorzystać technologie, z którymi nasze dzieci i wnuki radzą sobie doskonale. Wszyscy jednak doceniamy wartość bezpośrednich spotkań, w których pogodny uśmiech, przywitanie się z przyjaciółmi czy interesujące rozmowy nabierają zupełnie innego charakteru – mówił prezydent Michał Zaleski podczas otwarcia wydarzenia. Prezydent powitał serdecznie gości spotkania, podkreślając, że Toruń to miasto przyjazne seniorom, gdzie podejmowanych jest wiele działań prozdrowotnych i aktywizujących osoby starsze.

Forum Seniora to okazja dla osób starszych, by poszerzyć swoją wiedzę z dziedzin im bliskich, takich jak zdrowie, aktywność fizyczna, bezpieczeństwo i nowe technologie. Oprócz prelekcji, warsztatów, pogadanek zebrani mieli okazję odwiedzić stoiska partnerów wydarzenia, by pozyskać informacje nt. różnych zajęć, usług czy produktów. To również czas na spotkanie w gronie równolatków i serdeczne rozmowy.

Gościem specjalnym była znana i lubiana aktorka Katarzyna Żak, która mówiła o aktywizacji seniorów.

Magdalena Winiarska / UM Toruń
Print Friendly, PDF & Email